fire-flux-teknosafari-min

Henüz kuruluşunun ardından 2 ay geçmesine rağmen hızlı bir başlangıç yapmayı başaran Fire Flux Esports (FFE), VALORANT Champions Tour Türkiye şampiyonu oldu. Bu şampiyonluk ile birlikte takım, EMEA finallerinde boy gösterecek 3 takımdan biri olmaya hak kazandı.

Oldukça iddialı bir kadro ile e-spor dünyasına hızlı bir giriş yapan FFE, henüz kurulmasının ardından 2 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen kariyerine bir şampiyonluk ile başladı. Fire Flux, VALORANT Champions Tour (VCT) Türkiye şampiyonu olarak, EMEA finallerine katılım biletini kapmayı başardı.

FFE, 31 Temmuz’da yapılan büyük final maçında Digital Athletics ile karşılaştı. İlk maç Split haritasında yapılırken, Fire Flux ilk maçta 11-0 geriye düşmesine rağmen maçı muhteşem bir geri dönüş hikayesine çevirmesine az kala 12-14 gibi bir skor ile mağlup oldu. Seriye 1-0 başlayan Fire Flux, Icebox haritasında oynanan 2. maçtan 13-4 gibi farklı bir skor ile galip ayrıldı ve seriyi 1-1 konumuna getirdi. Sonrasında ise Breeze haritasında 13-9, Haven haritasında da 13-11 skorları ile galip gelerek seriyi 3-1 olarak tamamladı.

Fire Flux takımında final serisinin en değerli oyuncusu (MVP) Volkan “socialblEE” Yönal oldu. Oyuncu, 1.28 KD ve seride toplam 81 kill skoru ile final müsabakasını tamamladı.

FFE, bu şampiyonluk ile birlikte EMEA Challengers Playoff mücadelesine katılan 3 Türk takımından biri oldu. Bu turnuvada yer alacak diğer takımlar da SMB ve OXG olacak. EME Challengers Playoff maçları 12-22 Ağustos tarihleri arasında oynanacak.

Fire Flux Esports Takımı Hakkında

Türkiye’nin en yeni e-spor takımlarından birisi olan FFE, yine Türkiye’nin en popüler yayıncılarından birisi olan Cantuğ “UNLOST” Özsoy, TEM Agency kurucusu Temuçin Ünalp ve deneyimli e-sporcu Salih “Marqnue” Onaran tarafından geçtiğimiz Haziran ayında kuruldu.

Alanında popüler isimlerden oluşan takım, kuruluşunun hemen ardından 50.000 üzerinde takipçiye sahip oldu. Ayrıca Uberkuloz olarak da tanınan Berk Keklik tarafından yatırım desteği aldı.

Fire Flux Esports VALORANT Oyuncu Kadrosu:

⦁ Salih “Marqnue” Onaran (Koç)
⦁ Salah “Salah” Barakatt
⦁ Berk “Rip” Tepe
⦁ Volkan “sociablEE” Yönal
⦁ Toprak “Lauress” Kaynak
⦁ İbrahim “SouhcNi” Sağır
⦁ İbrahim “lurzy0y0” Sandıkçı
⦁ Asil “skyLeN” Yalçın
⦁ Kaan “Brasco” Elver

İlginizi Çekebilir:

Logitech, E-spor Oyuncularıyla Tasarladığı Pro X Superlight Mouse’u Satışa Sundu

Dünya Genelinde E-Spor Yapan Kişi Sayısı, 600 Milyona Yükseldi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz