Meow Talk Nasıl Kullanılır?

Daha çok evinde kedisiyle birlikte yaşayanların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bir uygulamayla karşınızdayız. Adı Meow Talk olan bu uygulama ile kedinizin miyavlamasından size ne söylemeye çalıştığını anlayabileceksiniz. Peki henüz geliştirilme aşamasında olan, kedinizin miyavlamasını tercüme eden Meow Talk nasıl kullanılır? Meow Talk nedir?  İşte haberimizde… 

Asıl amaç; akıllı tasma ile kedi miyavlamasının anında çevirisini yaparak insan sesine dönüştürmek olan, fakat şimdilik telefonlarımıza indirebileceğimiz bir uygulama olarak karşımıza çıkan Meow Talk’ı sizler için kullandık ve inceledik. Henüz yalnızca İngilizce’yi destekleyen Meow Talk, aynı zamanda geliştirilme aşamasında. İşte detaylarıyla birlikte Meow Talk nedir? Meow Talk nasıl kullanılır? Meow Talk ne işe yarar? 

Meow Talk Nedir? 

Meow Talk Nasıl Kullanılır?

Meow Talk; Amazon’un sesli asistanı Alexa’nın eski mühendisinin geliştirdiği ve kedilerin miyavlamasını insanlara tercüme eden bir uygulamadır. Bu uygulama ile kedinizin miyavlamasını kaydediyorsunuz ve size yazıya dökerek kedinizin ne demek istediğini tercüme ediyor. Henüz İngilizce olarak kullanılabilen uygulama geçtiğimiz haftalarda yayınlandı. Kedilerin çıkardıkları aynı seslerin farklı durumları ifade edebileceğini göz önünde bulundurarak hazırlanan uygulama, kullanıcı tarafından geliştiriliyor. Yani yapay zekanın da etkili olduğu uygulamadan doğru sonuçlar almak için kedinizde düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Bunun nedeni de uygulamanın makine öğrenim destekli olması. Kedinizin miyavlamasını, uygulamaya ne kadar sık dinletirseniz Meow Talk, kedinizi tanıyarak tercümanlığını da o derece doğru bir şekilde yapıyor. 

Amazon’un eski sesli asistanı Alexa’nın mühendislerinden ve Meow Talk uygulamasının geliştiricisi Akvelon’un, program yöneticisi olan Javier Sanchez, asıl amaçlarının akıllı tasma geliştirmek olduğunu, bu tasma sayesinde kedi miyavlamasının anında çevirisi yapılarak insan sesine dönüştürüleceğini söyledi. Fakat şimdilik Meow Talk uygulamasının gelişmesini özellikle İngilizce dışında başka dilleri de desteklemesini bekliyoruz diyebiliriz. Aynı zamanda sosyal mesafe kurmaya çalıştığımız ve zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkamadığımız bu pandemi döneminde evinde kedi besleyenler için oldukça eğlenceli olacağını düşündüğümüz bir uygulama. Sanchez’de yaptığı açıklamada; pandemi nedeniyle kedileriyle birlikte eve kapanan ve sosyal mesafe uygulayan insanların, onlarla iletişim kurmalarını ve niyetini anlamaları için böyle bir uygulama geliştirdiklerini söyledi. Peki Meow Talk uygulamasını nasıl kullanacağız? İşte Meow Talk nasıl kullanılır? Detaylarıyla haberimizin devamında… 

Meow Talk Nasıl Kullanılır? 

Meow Talk Nasıl Kullanılır?

Öncelikle uygulamaya, e-posta ve oluşturduğunuz şifrenizle giriş yapıyorsunuz. Diğer yandan oturum açmayı atlayarak ‘şimdi kullanmaya başla’ seçeneğini de tercih edebilirsiniz.  

Meow Talk Nedir?

Ekranınızın ortasında bulunan ‘kedi’ simgesine dokunduğunuzda uygulamanın ses kaydetmesine izin vermeniz gerekiyor. 

Meow Talk Nedir?

Yukarıda gördüğünüz ‘create a cat’ uyarısına dokunduğunuzda kedinizin profilini oluşturabilirsiniz. Aşağıda göreceğiniz ‘cats’ seçeneğine geldiğinizde sağ üstte bulunan ‘+’ simgesine dokunarak da kedinize ait bir profil oluşturabilirsiniz.  

Meow Talk Nedir?

Uygulama, kedinizin ismini ve doğum tarihini girmenizi isteyecektir. Bu bilgileri girdikten sonra aşağıda gördüğünüz ‘save’ seçeneğine dokunarak bilgileri kaydediyorsunuz.  

Meow Talk Nedir?

Kedinizin bilgilerini kaydettikten sonra uygulamayı açtığınızda ilk olarak yukarıda kedinizin ismini göreceksiniz.  

Meow Talk Nasıl Kullanılır?

Eğer birden fazla kediniz varsa ve onları da uygulamaya kaydetmek istiyorsanız aşağıda bulunan ‘cats’ seçeneğine gelin. Sağ üstte gördüğünüz ‘+’ simgesine dokunarak yine kedinizin ismini ve doğum tarihini giriyorsunuz. 

Meow Talk Nasıl Kullanılır?

Böylece buradan diğer kedilerinizi de uygulamaya kaydetmiş oluyorsunuz. 

Meow Talk Nasıl Kullanılır?

Kedilerinizin isminin üzerine dokunduğunuzda profil bilgilerini düzenleyebilir veya silebilirsiniz.  

Meow Talk Oturum Açma

Meow Talk Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı henüz kullanmadıysanız ‘History’ seçeneğine geldiğinizde size ilk işleminizi başlatmanız için uyaracaktır. Uygulamayla yaptığınız işlemler burada saklanacaktır. Kedinizin sesini tekrar dinleyebilir, uygulamanın bu çeviriyi nasıl yaptığını tekrar history seçeneğinden görebilirsiniz. ‘Profile’ seçeneğine geldiğinizde eğer uygulamayı benim gibi satın almadan oturum açmayı atlayarak kullanıyorsanız sizi satın almaya yönlendirecektir. 

Meow Talk Nasıl Kullanılır?

Oturum açmak için aşağıda bulunan ‘sign in’ seçeneğine dokunuyorsunuz. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan isim, e-posta ve şifre bilgilerinizi giriyorsunuz. Ardından ‘sign up’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz.  

Meow Talk Nasıl Kullanılır?

Böylece profile seçeneğinde kullanıcı profilinizi oluşturuyorsunuz. Profilde yer alan ‘password’ seçeneğinden şifrenizi yenileyebilir ‘logout’ seçeneğinden ise uygulamadan çıkış yapabilirsiniz. İsminizin yanında yer alan ‘kalem’ simgesine dokunduğunuzda ise isminizi değiştirebilirsiniz.  

Meow Talk Nasıl Kullanılır?

‘Talk’ seçeneğine geldiğinizde ekranın ortasında yer alan kedi simgesine basılı tutarak kedinizin miyavlamasını uygulamaya dinletiyorsunuz. Böylece ‘Meow Talk’ uygulaması kedinizin miyavlamasını size yazı halinde tercüme edecektir. Tekrar kedi simgesine dokunarak da ses kaydını durdurabilirsiniz.  

Şimdilik dokuz genel kedi niyetini ve ruh halini tercüme edebilen uygulamaya kedinizin miyavlamaları arasından 5 ile 10 örneğini kaydetmekle başlayabilirsiniz. Ayrıca; uygulamayı belirli bir miyav öğrenecek biçimde eğitmek için, besleme, yeme vb. gibi kedinizin ne söylemeye çalıştığını kesin olarak bildiğiniz bir bağlam seçin ve bu miyavlamaları çevirmek için uygulamayı kullanın. Bunu en az 5 kez tekrarladığınızda uygulama, doğru çevirinin sağlanacağını vadediyor. 

Moew Talk uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.  

İlginizi çekebilir: 

Ücretsiz BluTV , Haftasonu Yoğun İlgi Gördü: En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Vodafone Süpermarket Yanımda ile Çevrim İçi Market Alışverişine Giriyor

Spotify’da Telefona İndirilen Müzikler Dinlenebilecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz