BluTV’nin sokağa çıkma yasakları için sunduğu “hafta sonu ücretsiz” kampanyasından dolayı site yoğun trafikten ötürü çöktü. “#kapimizacik” sloganıyla, evde kaldığımız bugünlerde tüm Türkiye’ye ücretsiz BluTV izleme imkanı sunan şirket yoğun ilgi gördü. Ayrıca BluTV 5 Aralık Cumartesi günü AppStore’da en çok indirilen birinci uygulama oldu. 

Ücretli abonelik sistemine sahip olan ve aylık 22.90 TL’ye içerik izleme olanağı tanıyan BluTV, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması için herkese ücretsiz erişim imkanı getirmişti. Şirketin resmi Twitter hesabı üzerinden #kapimizacik sloganıyla paylaştığı kampanyası büyük ilgi gördü. 

4 Aralık Cuma günü 21.00’da başlayan ve BluTV’yi ücretsiz izlemeye olanak tanıyan kampanyada büyük ilgi gören site gece saatlerinde çöktü. Pek çok kişinin aynı anda giriş yapmaya çalışması sebebiyle erişimin sağlanamadığı BluTV’ye yönelik, şikayet ve teşekkürler ise sosyal medya platformları üzerinden yapıldı. BluTV sitenin çökmesi ile alakalı olarak ise Twitter’dan bazı açıklamalar yaptı. 

BluTV siteye erişim ile ilgili açıklama yaptı:

Şirket, BluTV’ye erişim olmadığını ancak sorunun giderilmesi için çalışıldığını: “BluTV’ye gösterdiğiniz olağanüstü ilgiye çok teşekkür ederiz. Altyapımızda yoğunluktan kaynaklı yaşanan bir sorun nedeniyle geçici olarak  problem yaşıyoruz. Fakat hiç endişeniz olmasın, ekiplerimiz sorunun çözümü için son sürat çalışıyor. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” sözleriyle paylaştı. 

En çok indirilen ücretsiz uygulama BluTV oldu

Yoğun ilgi sebebiyle erişimin sağlanamadığı BluTV daha sonrasında benzer sorunlar yaşansa da hafta sonu dileyen herkese ücretsiz izleme imkanı sunmaya devam etti. BluTV, hafta sonu ücretsiz izleme kampanyasının meyvelerini ise 5 Aralık Cumartesi günü toplamaya başladı. Öyle ki, BluTV cumartesi günü AppStore’da en çok indirilen ücretsiz uygulama oldu. 

BluTV’nin sunduğu tüm içerikleri ücretsiz izleme imkanı pek çok kişiyi sevindirdi. Konuyla alakalı olarak pek çok kişi sosyal medyadan düşüncelerini dile getirdi. Kullanıcıların çoğu, sosyal medyadan yaptıkları paylaşımda BluTV’de izlemek istedikleri ya da izledikleri içerikleri paylaşıp, teşekkür etti. 

İlginizi Çekebilir:

HBO Dizileri BluTV’de Yayınlanacak!

The Queen’s Gambit, Netflix’in Yayınlandıktan Sonraki 1 Ay İçerisinde En Çok İzlenen Mini Dizisi Oldu!

Netflix Top 50 Listesi Özelliğini Test Etmeye Başladı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz