OneDrive Fotoğraf Düzenleme
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, ‘OneDrive’ platformuna yeni fotoğraf görüntüleme ve düzenleme özellikleri eklediğini duyurdu. Yeni özelliklerin, başlangıçta yalnızca Android platformu ve web sürümünde kullanıcı beğenisine sunulacağı ifade edildi. Platforma entegre edilen yenilikler sonrası ‘OneDrive’ın, ‘Google Fotoğraflar’a bir adım daha yaklaşacağının da altı çizildi.  

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, ‘OneDrive’ platformuna yeni fotoğraf görüntüleme ve düzenleme özellikleri eklediğini duyurdu. Platforma getirilen yeniliklerin, ‘OneDrive’ı ‘Google Fotoğraflar’a bir adım daha yaklaştıracağı tahmin edildi. Şirket; yeni özellikletin, başlangıçta yalnızca Android platformu ve web sürümünde kullanıcı beğenisine sunulacağına işaret etti. Aktarılan detaylara göre; ‘OneDrive’ kullanıcıları artık platformdaki fotoğraflarını kırpabilecek, 90 derece döndürebilecek, 180 derece çevirebilecek veya eğik resimlerin açısını düzeltebilecek. Bununla birlikte fotoğraflarda; parlaklık, pozlama, kontrast, vurgu, gölgeler ve renk doygunluğu da düzenlenebilecek.  

Diğer yandan; eklenen ayarlar, temel fotoğraf düzenleme özelliklerine sahip olan birçok platformla benzerlik gösteriyor. OneDrive, düzenleme işlemi yapıldıktan sonra değişiklikleri yeni bir dosya olarak kaydedebiliyor veya orijinal görüntünün üzerine yazabiliyor. Hata yapılması durumunda kullanıcılar, orijinal görüntüye dönmek için geçmişi kullanabiliyor. Microsoft, yeni fotoğraf düzenleme ayarlarını kişisel hesaplarda hemen kullanıma sunmaya başlıyor. Benzer şekilde, işletme ve eğitim kurumu hesaplarının da bu yaz içerisinde yeni özelliklere erişim sağlamaya başlaması planlanıyor. Platforma eklenen yeniliklerin, 2021 yılı sonlarına doğru ‘OneDrive’ın iOS sürümüne de gelmesi bekleniyor.  

Yeni güncelleme, ‘OneDrive’ platformuna ‘Chromecast’ desteği de ekledi

OneDrive Chromecast Desteği

Yapılan güncelleme, ‘OneDrive’ platformuna ‘Chromecast’ desteği de ekledi. Söz konusu özellik ile kullanıcıların, ana sayfaya eklenen yeni bir butona tıklayarak fotoğraf ve videolarını televizyonlarına yansıtabilecekleri ifade edildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Microsoft, Piyasa Değeri 2 Trilyon Doları Aşan İkinci ABD’li Şirket Oldu! 

Microsoft, Windows 10 Desteğinin 2025 Yılının Ekim Ayında Sona Ereceğini Açıkladı 

Microsoft Başkanı Brad Smith, Kontrolsüz Yapay Zeka Teknolojilerinin ‘1984 Toplumu’ Yaratabileceğini Söyledi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz