Microsoft Teams’in sunduğu yeni özellik, kullanıcıların birbirine ulaşmasını daha kolay hâle getirirken bazı kişiler için oldukça can sıkıcı olabilir. Yeni özellik hakkında tüm detaylar haberimizde…

Son yıllarda içerisinde olduğumuz pandemi koşullarından sonra birçok kişi uzaktan çalışmaya başladı. Bu yeni sistemin ardından şirket ve okulların en çok başvurduğu yöntem, video konferans uygulamaları oldu. Microsoft Teams, bu uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni Özellik İle Artık Herkes Bildirim Alacak

Microsoft Teams, uzaktan çalışma ve eğitim alanında önemli bir noktaya erişirken ortaya koyduğu yeni özelliklerle de popülerliğini muhafaza etmek istiyor. Microsoft Teams’e gelen yeni özellik sayesinde uygulama içinde kullanıcıların birbirine ulaşması artık çok daha basit olacak. Fakat bu yeni özellik, bazı kullanıcıların rahatsız olmasına da neden olabilir.

Tüm Katılımcılar Aynı Bildirimi Alabilecek

Microsoft Teams, bir grupta bulunan katılımcıların herkesten aynı anda bahsetmesini sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığını paylaştı. Aynı zamanda kullanıcılar yakın zamanda sohbetteki belli bir kişiden bahsederken kullandığı ‘@’ özelliğini ‘@everyone’ ile herkesi ele alabilecek. Böylelikle kullanıcıların konuşmaya herkesi tek tek etiketlemeleri yerine basit şekilde sadece @everyone yazmaları yeterli olacak.

Bu sayede sohbetteki tüm katılımcılar aynı bildirimi alacaklar. Bu durum ilk aşamada her ne kadar sadece kişisel bir bildirim gibi görünse de özellikle ofis ortamında çalışan kişiler için oldukça can sıkıcı sonuçlara neden olabilir. Aynı zamanda potansiyel olarak ofisteki tüm cihazlar aynı anda bildirim alacağı için rahatsız edici bir uyarı karmaşası da yaşatabilir.

Şirket tarafından yapılan Microsoft 365 yol haritasını ortaya koydukları açıklamada, yeni özelliğin kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayacağını belirtiliyor. Şirket, söz konusu yeni özelliğin şimdilik geliştirme aşamasında olduğunu vurguluyor. Bu özellik, tahmini olarak Aralık 2022’de gelebilir gibi duruyor. Aynı zamanda yapılan açıklamada güncellemenin Android, masaüstü, Web, Mac ve iOS‘ta aynı anda kullanıma açılacağı duyuruldu.

Microsoft Teams’e gelecek bu yeni özellik, herkesin bildiği üzere Slack’te de bulunuyor. Bakalım, uygulamanın kullanıcıları söz konusu özelliği beğenecek mi?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz