Microsoft, Windows 11 için geliştirdiği ilk widget olan Game Pass widgetini açıkladı. Böylece oyun severlerin yeni gelecek oyunları ve kütüphaneden kaldırılacak yapımları takip etmeleri kolaylaştı!

Windows cihazlarımızda bulunan kullanıcı tecrübesini geliştiren widgetler, hepimize keyifli bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Özellikle de bilgisayarlarını kişiselleştirerek kendi ihtiyaçları doğrultusunda optimum hale getirmek isteyenler, bu küçük eklentilerden maksimum düzeyde faydalanıyor.

Daha önce Windows 10 için geliştirdiği bazı widgetleri Windows 11’e taşıyan Microsoft, şimdi de Windows 11 için geliştirdiği ilk widgeti kullanıcıların beğenisine sunuyor.

İlk Widget Gamepass için geliyor!

Microsoft, Windows 11’e için geliştirdiği ilk widgeti, Gamepass’e özel olarak tasarladı. Bu widget sayesinde oyun severlerin kütüphanelerindeki yapımları kolaylıkla görebilmesini amaçladı. Bu widget sayesinde oyun severlerin, çeşitli kategorilerde oyun tavsiyelerine ulaşması da kolaylaştı.

Windows 11’e özel tasarlanan bu ilk widget, hangi oyunların Game Pass’e ekleneceğini, hangilerinin yakında kütüphaneden kaldırılacağını görmeyi kolaylaştıracak. Eklenti aynı zamanda Xbox Game Pass için bir erişim portalı görevini de üstlenecek.

Windows 11 Test Kullanıcıları Gamepass’e Özel Olarak Tasarlanan Widget ile Tanıştı!

Microsoft’un Windows 11 için geliştirdiği ilk widget, şu anda widget yalnızca Windows 11 test kullanıcılarının erişimine sunuluyor. Test kullanıcılarının bu widget’e erişmek için bilgisayarda widget panosunu açmaları, profilin yan tarafında bulunan artıya tıklamaları ve çıkan listede Game Pass widgetini bulup yanındaki artıya basmaları yeterli oluyor.

Microsoft, özelliğin kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunması ve son oynanan oyunlara hızlı erişim sağlaması için çalışmalarını sürdürüyor. Şu anda Windows 11 için kısıtlı sayıda widget sunan Microsoft, zaman içerisinde kendi widgetlerini tamamen aktardıktan sonra üçüncü parti geliştiricilere de widget geliştirme olanakları sağlamayı planlıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz