Adımları bağışa dönüştüren ilk sağlık uygulaması Help Steps, ikinci yaşını kutluyor. 1.4 milyon kullanıcıya ulaşan Help Steps, şimdiye kadar 175 milyar adım bağışladı. Bununla birlikte 6.5 ton mama dağıtıldı ve binlerce kişiye dokunuldu.

Sağlık ve iyiliği akıllı telefon uygulamasında bir araya getirerek yeni bir model yaratan yerli girişim Help Steps iki yaşında. Kuruluşundan bugüne geçen sürede tüm dünyadan 1.4 milyon kullanıcıya ulaşan uygulama, 175 milyar adım bağışladı. Dünyanın çevresini 8 bin 500 kez yürümeye denk gelen bu adımlar ile birlikte 6.5 ton mama dağıtıldı.

Bir adım sayar uygulamasını ‘adım at bağışla’ fikri ile birleştiren Help Steps, 2020’nin başında tüm dünyada ücretsiz olarak indirilebilir olarak yayınlanmıştı. Bugünlerde 2 yaşına basan Help Steps, geçen sürede 198 ülkeden 1.4 milyon kullanıcıya ulaştı.

Help Steps Kurucu ve CEO’su Gözde Venedik, “Help Steps kullanıcıları bir adımın bile çok önemli olduğunu ve bu adımlar birleşince hayat kurtardığını gördü. Kullanıcıların ve bağışların yüzde 59’unu kadınlar, yüzde 41’ini erkekler oluşturdu. Herkese destekleri için teşekkür ediyor ve sağlıklı toplum hedefi için yürümeye devam etmeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

help-steps-bagis-teknosafari

Help Steps nasıl kullanılır?

Uygulamayı indiren kullanıcılar, telefonları cebinde iken yürüyor. Bu aşamada uygulama, sıradan bir adım sayar gibi çalışıyor. Ardından saat 24:00 olmadan kullanıcılar uygulamaya girip ‘Adımlarımı HS’ye çevir’ butonuna basıyor ve kısa bir reklam izliyor. Adımlarını HS puanına dönüştüren kullanıcılar bu puanları biriktiriyor ya da uygulama üzerinden bağışlıyor. Ahbap, Kızılay, Tema, Unicef, Türk Eğitim Vakfı, UCİM, SMA-DER, HAÇİKO gibi 28 STK’nın, spor kulüpleri ve bireysel kullanıcıların bulunduğu uygulamada şimdiye kadar 175 milyar adım bağışlandı.

2 yılda neler yapıldı?

Kullanıcılar, 2 yılda 175 milyar adım bağışladı. Bu adım sayısı, dünyanın çevresini 8 bin 500 kez yürümeye denk geliyor. Bu sürede 14 bireysel kullanıcının engeli aşıldı. 7.500 fidan dikildi ve spor kulüplerine destek verildi. 20202 ve 2021 yıllarında ülkemizdeki yangın, sel ve deprem felaketleriyle mücadele için birlikte adım atıldı. Sistemdeki STK’lar aracılığı ile binlerce hayata dokunuldu.

İlginizi Çekebilir:

Ericsson Mobilite Raporu, mobil veri trafiğinin 300 kat arttığını ortaya koydu

Google Türkiye 15. yılını kutladı!

Logitech McLaren G Challange 2021 yarış heyecanı başlıyor!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz