twitter-turkce-konular-teknosafari

Twitter üzerinde sürekli olarak güncellenen bir yapı var. Ancak kullanıcılar, ilgilendikleri içerikleri bulmakta zorlanıyor. Tam da bu konuya çözüm getirmesi umulan Twitter ‘konular’ servisi başladı.

Twitter, Türkçe ‘konular’ servisini başlattı. Bununla birlikte kullanıcılar, belli bir konuyu seçerek o konuya ait paylaşımları tek çatı altında görebilecek. Üstelik bunun için hiçbir hesabı takip etmek gerekmiyor.

Aslında Twitter, 2019 yılından bu yana ‘konular’ hizmetini küresel olarak kullanıcılara sunuyor. Ancak bu hizmet, artık Türkçe olarak da kullanılabilecek. Kullanıcılar, belli bir konuyu takip ederek bu konuda atılan tweetler, etkinlikler ve reklamlar ile ilişkilendiriliyor. Bu sayede kullanıcılar, ilgilendikleri konular ile daha fazla karşılaşıyor.

Türk Twitter kullanıcıları en çok hangi konuları takip ediyor?

twitter-konular-turkce-teknosafari

Türk Twitter kullanıcıları, müzikten spora, birçok konuyu takip ediyor. Ancak en çok takip edilen konular şu şekilde:

  • Türkçe Müzik: Kullanıcıların en çok takip ettiği konuların başında Türkçe Müzik geliyor. Aleyna Tilki, Tarkan veya Fazıl Say, tüm Türk sanatçıların gelişmeleri bu konu altında toplanıyor.
  • Türk Aktörler: Cem Yılmaz, Çağatay Ulusoy, Kıvanç Tatlıtuğ ya da Ezgi Mola… Tüm popüler Türk aktörler bu konuda. Aktörler hakkında haberler, film güncellemeleri ve röportajları konu altında paylaşılıyor.
  • Ulusal Sporlar: Basketbol, voleybol ya da futbol gibi tüm ulusal maçlar ile ilgili haberler, paylaşımlar, röportajlar ve gelişmeler Ulusal Sporlar konusu altında toplanıyor.
  • Futbol: Futbol haberleri, yorumları, son skorlar, fikstür, transfer haberleri… Türk futbolu ve dünya futbolu hakkında tüm gelişmeler bu başlık altında toplanıyor.
  • Televizyon Dizileri: Türk dizileri, dünya çapında büyük bir popülariteye sahip. Twitter’da bulunan konu sayesinde, hayranların merakla beklediği gelişmeler, heyecan verici anlar ve son haberler tek bir konu üzerinden takip edilebilir durumda.

İlginizi Çekebilir:

Hepsiburada Efsane Kasım istatistikleri paylaşıldı

Aralık ayında ColorOS 12 alacak Oppo modelleri paylaşıldı

Help Steps uygulaması, 175 milyar adım ile 6.5 ton mama bağışladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz