Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Pandemi sebebiyle bu dönemde uzaktan eğitime devam edileceğinin açıklanmasının ardından pek çok kişi internet erişimi olmayan öğrencilerin ne yapacağı sorusunu sormaya başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, söz konusu tartışma ile alakalı yeni bir açıklamada bulundu. Karaismailoğlu, öğrencilere ücretsiz internet paketi verileceğini açıkladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve halihazırda devam eden pandemi sebebiyle okulların uzaktan eğitime devam edeceği açıklanmış ve öğrenciler evlerinden eğitimlerine devam etmeye başlamıştı. Okulların uzaktan eğitime devam edeceğinin açıklanması ile beraber ortaya internet erişimi olmayan öğrencilerle ilgili tartışmalar çıkmıştı. Uzaktan eğitim için pek çok çalışma başladı ve konuyla alakalı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan yeni bir açıklama geldi.

Ülkemizdeki internet altyapısı problemi ile birlikte internet erişimi olmayan öğrencilerin derslerine devam edememesi bu bağlamda önemli bir sorunu daha gözler önüne serdi. İnternet abonelik fiyatlarının artması da pek çok öğrenciyi zor duruma soktu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun son açıklamalarıysa öğrencilere internet erişimi için yardımda bulunacağını gösteriyor. 

Öğrencilere ücretsiz internet paketi verilmeye devam edilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda düzenlenen Akıllı Ulaşım Sistemleri’nin (AUS) etkinliğinde konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz internet paketi verilmesinin devam edeceğini açıkladı. İhtiyaç sahibi öğrencilere verilmesi beklenen ücretsiz internet paketi hakkında ise detaylara değinilmedi. 

Bakan Karaismailoğlu’nun ihtiyaç sahibi öğrenciler için verilmesi planlanan ücretsiz internet paketi hakkındaki açıklaması: 

“Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak öğrencilerimizin uzaktan eğitim süreçlerine destek oluyoruz. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile yapmış olduğumuz bu çalışmalar ile ihtiyaç olduğu sürece öğrencilerimize ücretsiz internet paketlerini vermeye devam edeceğimizin altını çizmek istiyorum.”

Bakan, pandemi döneminin başlangıcından bugüne dek sabit internet kullanımının yüzde 51, mobil veri kullanımının ise yüzde 56 arttığını belirtti. Çalışmalara devam edildiğini aktaran Karaismailoğlu konuşmasında, “Türkiye’mize ve vatandaşlarımıza her zaman en iyiyi, en güzeli ve en yeniyi vermek için durmadan çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir:

Uzaya Gönderilen 60 Starlink Uydusu İnternet Hızını 100 Mbps’e Çıkardı

Pandemide Ortalama İnternet Kullanımı 10 Saati Aştı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz