İlk sezonuyla hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden beğeni toplamayı başaran The Witcher’ın çekimlerine geçen günlerde yeniden başlamıştı. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sebebiyle ara verilen çekimler yeniden başladıktan sonra The Witcher ‘ın ikinci sezon setinden ilk fotoğraflar da paylaşıldı.

Henüz ilk sezonu yayınlanmadan ikinci sezon onayı almayı başaran Netflix dizisi The Witcher’ın ilk sezonu büyük ilgi görmüş ve oldukça olumlu yorumlar almıştı. Polonyalı yazar Andrzej Sapkowksi’nin aynı isimli fantastik roman dizisinin ikinci sezon çekimleri başlamıştı. Ancak her sektörü derinden etkileyen pandemi sebebiyle dizi çekimlerine ara verilmişti. Pek çok ülkede hayatın normale dönmesiyle The Witcher ‘ın ikinci sezon çekimleri de yeniden başladı. 

The Witcher ‘ın yeni sezon görüntüleri

İkinci sezon çekimleri kaldığı yerden devam etmeye başlayan The Witcher’ın setinden yeni görüntüler de paylaşılmaya başlandı. The Witcher’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımlarda başrol oyuncusu Henry Cavill (Rivialı Geralt) dikkat çekti.

The Witcher (@witchernetflix) Twitter hesabından paylaşılan ilk fotoğraflarda doğaüstü güçleri olan Rivialı Geralt görüldü. Paylaşılan görüntülerde yeni sezon hakkında yorum yapmak ise oldukça zor. 

İlk sezonuyla Netflix’te en çok izlenen diziler arasına girmeyi başaran The Wither’ın ikinci sezonu hayranları tarafından merakla bekleniyor. Normal şartlarda kış aylarında izleyici beğenisine sunulması beklenen The Witcher’ın ikinci sezonunun koronavirüs pandemisi sebebiyle ertelenebileceği iddia ediliyor. Edinilen bilgilere göre The Witcher ‘ın ikinci sezon yayın tarihi 2021 yılının sonu olabilir. Ancak açıklanan resmi bir bilgi bulunmadığı için net bir tarih elbette ki verilemiyor. 

The Witcher ikinci sezon konusu

İlk sezonu 8 bölümden oluşan dizinin senaryosu, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowksi’nin aynı isimli fantastik roman dizisinden uyarlandı. Ancak dizinin ilk sezonunda serinin ikinci kitabı The Last Wish’in hikayesi konu edildi. Yayınlanan ikinci kitap olsa da kronolojik olarak bakıldığında The Last Wish ilk sırada yer alıyor. İzleyiciler The Witcher’ın ilk sezonunda doğaüstü güçleri olan Rivialı Geralt ve etkileyici büyücü Yennefer ile prenses Ciri’in hikayesini görmüşlerdi. The Witcher evreni ve karakterleri görülen ilk sezonun sonunda Geralt ile Ciri’nin yolları kesişti. Dizinin ikinci sezonunda izleyiciler, Geralt’ın Ciri’yi kanatları altına aldığını ve ona özel güçlerini nasıl kullanması gerektiğini görecekler.  

The Witcher’ın yeni sezonunda ayrıca Geralt’ın geçmişine dair pek çok şey öğrenilecek ve gizemli karakterin altında aslında neler olduğu gözler önüne serilecek. Prenses Ciri ise hayatında yeni bir sayfa açarak geçmişte yaşadığı zorlukları bir nebze de olsa arkasında bırakacak ve yeni bir aile kuracak. 

Gizemli ve etkileyici güçleri olan Yennefer ise, dizinin ilk sezon sonunda verdiği büyük mücadele sonrası kendisini toparlamak ve güçlenmek için çalışacak. Seyirciler Yennefer’ı güçlenmiş ve yenilmez haliyle yeni sezonda izleyecek.

İlginizi Çekebilir:

The Witcher 3 ‘ün Ray Tracing ‘i Destekleyeceği Duyuruldu!

The Witcher’ın İkinci Sezon Çekimleri Başladı: Oyuncu Kadrosu ve Konusu Belli Oldu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz