Spotify, uzun zamandır masaüstü sürümde uzun zamandır bulunan “şarkı sözü ile arama yapma” özelliğini mobil sürüm için de getireceğini duyurdu. İsveç merkezli popüler müzik akış servisi Spotify, hem iOS hem de Android uygulamasına söz konusu özelliği kısa zamanda sunacağını açıkladı.

Aylık kullanıcı sayısı 300 milyona ulaşan müzik akış servisi Spotify kullanıcıların çok hoşuna gidecek “şarkı sözü ile arama yapma” özelliğini artık mobil uygulamaları için de getireceğini açıkladı. Bünyesine eklediği yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Spotify, mobil uygulamasına kullanıcıların adına bir türlü hatırlayamadığı şarkıları bulmasını kolaylaştıracak bir özelliği ekliyor. Uzun yıllardır masaüstü sürümde sunulan özellik hem iOS hem de Android ekosistemine eklenecek. 

Kullanıcıların zaman zaman aklına takılan ancak bir türlü ismini tam olarak hatırlayamadığı şarkılar için eklenecek platformun mobil sürümüne eklenecek olan özellik, aslında YouTube ve Apple Music’te bulunuyor. Spotify’ın masaüstü sürümünde de yıllardır var olan özellik artık mobil kullanıcılar için de sunulacak. Pek çok kullanıcıyı memnun eden özellikle artık Spotify aboneleri, şarkı sözünü yazarak adını hatırlamadığı parçaları kolayca bulabilecek. 

Kullanıcıların ismini hatırlamadığı parçaları bulmak için artık web’te arama yapma devrini bitirecek özellik kademeli olarak yayınlamaya başladı.

Spotify, çalma listeleriyle alakalı açıklama yaptı

Spotify, mobil sürümde “şarkı sözüyle arama yapma” özelliğinin yanı sıra ayrıca çalma listeleriyle alakalı bir yenilik daha getiriyor. Müzik akış servisi Spotify, artık her cuma günü dünyanın en çok dikkat çeken albümlerini ve şarkılarını da Haftanın İlk 50’si ismiyle yayınlayacak. Şirket pazartesi gününden perşembeye kadar en çok dinlenen ve beğenilen şarkıları yayınlayacak. Ayrıca, ABD haftalık albüm listesi, Küresel Haftalık albüm listesi, ABD Top 10 başlangıç listesi ve Küresel top 10 başlangıç listelerini ise cuma günü yayınlayacak. Bu listelerle, bir şarkının veya albümün yayında olduğu ilk 72 saatin verilerini birleştirilecek. Ayrıca yeni müziğe heyecan verici bir erken bakış sağlamak amacıyla yayınlanacak.

İlginizi Çekebilir:

Spotify “Zaman Kapsülü” İle Kişiye Özel Nostaljik Liste Oluşturuyor

Müzik ya da Podcast Dinlerken İşinize Yarayacak Az Bilinen Spotify Özellikleri – Pratik Yol (Video)

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz