E-Ticaret Uygulaması Wish

Dünyanın en çok indirilen mobil e-ticaret uygulaması Wish, ‘T-Soft’un kardeş markası ‘ConnectProf’ ile iş birliği anlaşması yaparak Türkiye’ye entegre oldu. Gerçekleştirilen iş birliği ile platformun, yapay zeka destekli algoritması sayesinde Türk firmalarının ürünlerini müşteriler arama yapmadığında dahi onları satın alma olasılığı en yüksek olan kişilere göstereceği ifade edildi. 

Dünyanın en çok indirilen mobil e-ticaret uygulaması Wish, e-ticaret altyapı sağlayıcısı ‘T-Soft’un kardeş markası ‘ConnectProf’ ile iş birliği anlaşması yaparak Türkiye’ye entegre oldu. Platformun, yaptığı iş birliğiyle tek bir entegrasyon sayesinde firmalara satış yapmak istediği her ülke ve bölge için yeni bir hesap oluşturmaya gerek olmadan 100’den fazla ülkede satış yapma imkânına kavuşacağı ifade edildi. ‘Wish.com’un ayrıca; yapay zeka destekli algoritması sayesinde Türk firmalarının ürünlerini müşteriler arama yapmadığında dahi onları satın alma olasılığı en yüksek olan kişilere göstereceği belirtildi.  

Wish’deki satış başarısının en büyük etkeninin algoritma olduğunu belirten Wish.com Türkiye Ülke Hesap Yöneticisi Damla Kaçar, konuya ilişkin açıklamasında Wish üzerinde çalışan bu özel algoritma sayesinde başarı, tüketicinin ürüne dair arama yapması üzerine kurulu değil. Ürünler kişilerin özelliklerine göre satın alma potansiyeli en yüksek olan kişilere gösteriliyor. Sadece bu algoritmaya dayalı satış başarısı, toplam satışların yüzde 70’inden fazlasını oluşturmaktadır” ifadelerine yer verdi.  

Wish.com, günde 1.8 milyon ürün satışı yapıyor

Wish.com

ConnectProf Satış Müdürü Taner Kayman da benzer şekilde, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Wish.com ile Türkiye’de ilk iş birliği sözleşmesini imzalayan firma olmalarından duydukları memnuniyeti belirten Kayman, açıklamasında “Türkiye’nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı T-Soft’u da bünyesinde bulunduran Tekrom’un entegrasyon platformu ConnectProf ile üst düzey yerli ve yabancı pazaryerlerine entegrasyon sağlıyoruz. Dünya markası Wish’in de Türkiye’de ConnectProf’u tercih etmiş olmasından dolayı çok mutluyuz ve bu iş birliğine son derece önem veriyoruz. Sadece ConnectProf aracılığıyla Wish.com’a kaydolan Türk firmalara alan açıyoruz ve müşterilerimize birçok avantaj ile çok sayıda ülkede satış yapma fırsatı sağlıyoruz. Türkiye’de hali hazırdaki rekabetçi kur politikası da Wish.com’da hesap açan firmalara yurtdışında rekabetçi olabilmeleri için büyük fırsatlar sunuyor. Türk lirası ile maliyetlendirilen ürünler, sınır ötesinde dövizle ve yüksek kârlarla satılabilecek” ifadelerini kullandı. 

Aktarılan detaylara göre; dünya çapında aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve günde 1.8 milyon ürün satışı ile firmalara kazançlı bir alışveriş vadeden Wish.com üzerinden ürünlerini satmak isteyen firmaların, Wish’e ücretsiz kaydolması yeterli oluyor. Firmalara büyük bir küresel izleyiciye anında erişim sağlayan Wish; başka bir e-ticaret pazar yerinde bulunmayan firmaya özel hesap yöneticisi, kişiye özel gösterimler ve akışlar ile ürünlerin ilgili kullanıcılara sunulması, özel teslimat ve iade programları, sınır ötesi lojistik hizmetleri, hızlı gönderim ve çok hızlı ödeme, reklam ve tanıtım desteği ve ürünleri öne çıkarmak için pazarlama uygulamaları gibi fırsatlar sunuyor.  

Cep telefonu ile kullanılabilen Wish.com, ‘ConnectProf’ üzerinden kaydolan firmalara benzersiz avantajlar sağlayacağına işaret ediyor. Lansman süresince Wish’te satış yapmak isteyen firmaların, mağazalarının açılmasını izleyen ilk 3 ay içerisinde yapacakları satışlardan yalnızca yüzde 5 oranında komisyon ödeyeceği dile getiriliyor. Firmaların, yalnızca Wish.com’a üye olarak ürünlerini tek panelden dünyaya sunacağının da altı çiziliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Türkiye’de 2020 Yılında E-Ticaret Rekoru Kırıldı! 

Turkcell, Turkcell Pasaj ile E-ticarete Giriyor

E-ticaret Yapanlara, 1 Ocak 2021 İtibarıyla Vergi Muafiyeti Geliyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz