Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaDijitalNetflix, Direct ile Canlı İçerik Akışı Sunacak

Netflix, Direct ile Canlı İçerik Akışı Sunacak

Çevrim içi film ve dizi akış servisi sunan Netflix, yeni bir özelliğini test etmeye başladı. Netflix ’in ‘Direct’ isimli yeni özelliği sayesinde kullanıcılar gerçek zamanlı yayınları takip edebilecek. Şirket Direct isimli yeni özelliğini Fransa’da denemeye başladı. 

Kaliforniya merkezli çevrim içi akış platformu Netflix, bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Rakiplerinin sayısının artması sebebiyle sürekli olarak yeni özelliklerini kullanıcı beğenisine sunan Netflix, şimdi ise platformda izleyecek bir şeyler seçmekte zorlanan aboneleri için yeni bir özelliği test etmeye başladı. Netflix ‘in Direct adını verdiği yeni özelliği Fransa’da test edilmeye başlandı. Kullanımının artması sebebiyle televizyonculuk sektörünü şekillendirmeye başlayan şirketin bünyesine ekleyeceği yeni özellik sayesinde, geleneksel televizyona geri dönüş yaptığını dile getirebiliriz. 

Kullanıcılardan gelen geri bildirimi dikkate alan ve bu bağlamda platforma yenilikler eklemeye devam eden şirket, Direct özelliği sayesinde geleneksel televizyon kanallarında gördüğümüz canlı yayınları Netflix’e ekleyecek. Netflix, yeni özelliğini ne izleyeceğini seçmekte zorlanan aboneleri için kullanıma sunacak. 

Netflix Direct özelliği

Şu an için Fransa’da test edilmeye başlanan Netflix Direct özelliğinde şirket daha önce hazırlamış olduğu içeriklerini gerçek zamanlı olarak kullanıcılarına sunacak. Fransa’da kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle denenmeye başlandığı bilinen Direct bölümünde, popüler filmler, diziler ve belgesellerin daha önceden programlanmış bir hali yer alacak. 

Kişiye özel olmayan ve devam eden bir akış olan Direct özelliğinde kullanıcılar söz konusu içerik hakkında ileri-geri sarma özelliklerine sahip olmayacak. Tıpkı geleneksel TV kanallarında olduğu gibi içerik gerçek zamanlı olarak izlenebilecek. 

Netflix’in en önemli pazarlarından biri olan Fransa’da 9 milyon abonesi bulunuyor. Ancak ülkede televizyon izlemek hala oldukça popüler. Fransa’daki Netflix kullanıcıları neyi izlemek istedikleri konusunda seçim yapmak zorunda kalmadan platformdaki içerikleri görüntüleme seçeneğine sahip olmak istiyor. Bu sebepten ötürü, Netflix Direct özelliğini Fransa’da test etmeye başladı.

Netflix’in Direct isimli yeni özelliği aralık ayının sonunda tüm Fransa aboneleri için yayınlanacak. Ancak söz konusu özellik şu an için sadece web sürümünde çalışıyor. Yani Fransız Netflix kullanıcıları Direct özelliğini mobil uygulamada ya da TV uygulaması üzerinden kullanamıyor. Özelliğin beğenilmesi halinde şirketin ilerleyen zamanlarda başka ülkelerde de kullanıma açacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir:

RTÜK, Netflix ve Amazon Prime’ın Yayın Lisansı Aldığını Duyurdu 

Netflix, David Beckham ve Ailesinin Hayatını Konu Alacak Bir Belgesel İçin Anlaşma İmzaladı

PS5 Tükendi: Kim Bu Alanlar? WhatsApp Kaybolan Mesaj, Elon Musk Yine Şaşırttı – DigiToll #40:

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR