PhotoMath Avantajları

Matematik dersinde desteğini görebileceğiniz PhotoMath uygulamasıyla karşınızdayız. Artıları ve eksileriyle değerlendirdiğimiz PhotoMath uygulamasının tüm özelliklerini denedik ve haberimizde detaylı olarak anlattık. Takıldığınız Matematik sorularında kullanabileceğiniz uygulama haberimizin devamında. İşte; ‘PhotoMath nedir’? ‘PhotoMath nasıl kullanılır’? ‘PhotoMath uygulamasında nasıl soru çözülür’? ‘PhotoMath avantajları’.  

Eğitim hayatında en zorlandığımız derslerin başında Matematik gelir. Önceleri hesap makinesi yanımızda çalıştığımız bu derste, artık mobil uygulamalardan yardım almak mümkün. Bu uygulamalar arasında olan PhotoMath’i denedik ve deneyimlerimizi haberimizde sizlerle paylaştık. Nasıl kullanıldığını adım adım anlattığımız PhotoMath  uygulaması haberimizin devamında. İşte; ‘PhotoMath nedir’? ‘PhotoMath nasıl kullanılır’? ‘PhotoMath uygulamasında nasıl soru çözülür’? ‘PhotoMath avantajları’. 

PhotoMath Nedir? 

PhotoMath Nasıl Kullanılır?

PhotoMath, matematik problemleri çözebileceğiniz bir uygulamadır. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamada, sorunuzu tarayarak hem çözümünü hem de çözüm aşamalarını görebilirsiniz. PhotoMath uygulamasında hem fotoğrafınızı taratarak hem de manuel olarak sorunuzu girerek çözebiliyorsunuz. Peki; ‘PhotoMath nasıl kullanılır’? ‘PhotoMath  uygulamasında nasıl soru çözülür’? ‘PhotoMath avantajları’. 

PhotoMath Nasıl Kullanılır? 

PhotoMath Uygulamasında Nasıl Soru Çözülür?

PhotoMath uygulamasında ilk olarak dil seçiminizi yapıyor ve ‘başlayalım’ yazısına dokunuyorsunuz. 

PhotoMath Uygulamasında Nasıl Soru Çözülür?

Yaş bilginizi giriyorsunuz.  

PhotoMath Uygulamasında Nasıl Soru Çözülür?

Öğrenci, ebeveyn, öğretmen seçeneklerinden birini tercih ediyorsunuz. 

PhotoMath Uygulamasında Nasıl Soru Çözülür?

Daha sonra fotoğrafta gördüğünüz çerçeveyi çözmek istediğiniz probleme ortalıyorsunuz. Okla gösterdiğimiz alana dokunarak sorunun fotoğrafını çekiyor ve PhotoMath uygulamasında taratıyorsunuz. 

PhotoMath Uygulamasında Nasıl Soru Çözülür?

Ardından problemin çözümünü ekranınızda görüyorsunuz. Sağda gördüğünüz ‘kalem’ ifadesine dokunduğunuzda sorunun çözümünü geniş ekranda açarsınız. ‘Çözüm aşamalarını göster’ ifadesine geldiğinizde PhotoMath uygulaması problemi çözme aşamalarını tek tek gösterir. Burada yer alan ‘paylaş’ ifadesine dokunduğunuzda ise bu problemin çözümünü diğer uygulamalar aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

PhotoMath Uygulamasında Nasıl Soru Çözülür? 

PhotoMath Nasıl Kullanılır?

Solda gördüğünüz ‘hesap makinesi’ ifadesine dokunduğunuzda ise bu kez matematik problemini manuel olarak girip çözebilirsiniz. 

PhotoMath Nasıl Kullanılır?

Bunun için fotoğrafta gördüğünüz alana problemi giriyorsunuz ve anında sonucunu alıyorsunuz. Yine, ‘çözümü göster’ ifadesine dokunarak çözüm aşamalarını tek tek görebilirsiniz.  

PhotoMath Nasıl Kullanılır?

Yine fotoğrafta okla gösterdiğimiz ifadeye dokunduğunuzda çözdüğünüz geçmiş problemleri görebilirsiniz. ‘Fener’ ifadesine dokunduğunuzda ise telefonunuzun feneri açılı ve soruyu daha net çekebilirsiniz.  

PhotoMath Nasıl Kullanılır?

Geçmiş soruları açtığınızda ‘düzenle’ ifadesine dokunarak geçmiş listenizi silebilirsiniz. 

PhotoMath Nasıl Kullanılır?

Ayrıca, ‘denklem sistemlerini çözünüz’ yazısına dokunarak problemin çözüm aşamalarını tekrar görebilirsiniz. Bunun yanı sıra yerine koyma metodu, eliminasyon yöntemi, Gauss-Jordan yöntemi ve Cramer kuralını kullanarak farklı yöntemlerle problemi çözmeyi tercih edebilirsiniz. 

PhotoMath Nasıl Kullanılır?

PhotoMath uygulamasında sol üstte bir de ‘menü’ ifadesi yer alıyor. 

PhotoMath Nasıl Kullanılır? 

Buraya geldiğinizde ise ‘profili görüntüle’ seçeneğinden profil bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. Uygulamanın dil ayarını yapabilirsiniz. ‘İstenen animasyon yöntemleri’ seçeneğinden istediğiniz bölme seçeneğini tercih edebilirsiniz.  Virgül veya nokta olmak üzere hangi ondalık işaretini kullanmak istiyorsanız onu seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra PhotoMath profil hesabınızı silebilir ve uygulamadan çıkış yapabilirsiniz. 

PhotoMath Avantajları 

PhotoMath uygulamasının biraz avantajları ve dezavantajlarından da bahsetmek gerek. Öncelikle, uygulamanın pratik olduğunu ve her sorunun çözüm aşamalarını tek tek göstermesi nedeniyle öğretici olduğunu da söyleyebiliriz. Dolayısıyla özellikle uzaktan eğitim döneminde veya bazı sorularda takılma durumunda faydasını görebileceğiniz bir uygulama. Bazı sorularda yanlış çözüm sonuçları çıkarması ise PhotoMath’in dezavantajları arasında yer alıyor. Uygulamayı incelerken en az 10 soru tarattık ve çözümünü kontrol ettik. Bu sorular arasında genellikle doğru çözümler varsa da bazı sorularda karşımıza yanlış cevaplar çıkardı. Bu durum PhotoMath uygulamasına olan güvenilirliği zedeliyor ve uygulamada çözdüğünüz problemleri tekrar kontrol etme zorunluluğunu ortaya çıkarıyor.

Ayrıca, uygulamanın her problemi çözemediğini de eklemek gerek. Böyle bir durumda, ‘bu problemi henüz çözemiyoruz, ama yakında çözeceğiz’ şeklinde ekranınıza uyarı yazısı çıkıyor ve bu problemi yalnızca bir soruda yaşadık. PhotoMath’in avantajları arasında yer alan bir diğer nokta da uygulamanın tamamen reklamsız olması. Böylece çözüm sırasında işlemlerinizi engelleyecek reklamlarla karşılaşmıyorsunuz. Uygulamayla alakalı feedbackleri incelediğimizde ise, haberimizde bahsettiğimiz tüm avantaj ve dezavantajların diğer kullanıcıları da etkilediğini gördük. Bazı kullanıcılar uygulamayı çok beğenirken bazıları ise belli soruları algılayamadığını, bazen yanlış çözümler çıkardığını ifade ediyor.  

PhotoMath uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir. 

Western Digital, Oyuncular İçin Özel Olarak Geliştirdiği ‘WD_Black’ SSD Serisini Genişletiyor 

Microsoft Eski Oyunların FPS’sini 2 Kat Artıran FPS Boost’u Duyurdu

Geliştirilen Yeni Bir Çip Stres Hormonu Olan Kortizolu İnsan Teriyle Takip Ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz