Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple’ın 13 Ekim’de yeni iPhone serisini tanıtacağı resmi olarak açıklanmasa da şirketin dün basın mensuplarına gönderdiği etkinlik davetiyle bu durum artık netleşti diyebiliriz. Tanıtım tarihine çok az bir süre kalan iPhone 12 ile alakalı çeşitli sızıntılar da bu dönemde daha da arttı. iPhone 12 ’ye ait olduğu iddia edilen bir görselde, cihazın Touch ID ile birlikte geleceği söyleniyor.

Eylül ayında düzenlediği etkinlikte tarihinde ilk defa yeni iPhone modellerini tanıtmayan şirketin 13 Ekim’de “Hi, Speed” adı altında düzenleyeceği etkinlikte iPhone 12 ailesinin tanıtılacağı netleşti. Hakkında pek çok sızıntı ve iddianın ortaya çıktığı iPhone 12’nin tanıtım tarihinin yaklaşmasıyla cihazla alakalı daha fazla bilgi paylaşılmaya başlandı. 

iPhone 12 ‘de Touch ID güç butonuna taşınıyor

Apple’a yakın kaynaklardan elde edildiği belirtilen bir görselde, iPhone 12 serisiyle birlikte Touch ID’ye geri dönüleceği göze çarpıyor. Apple’ın iPhone X modeli ile kullanımdan kaldırdığı özelliğin daha önce sadece iPhone 12 Mini modelinde bulunacağı ifade ediliyordu. Ancak söz konusu sızıntı görselde, tüm iPhone 12 modellerinin yeniden Touch ID’ye sahip olacağı belirtiliyor. Ancak dikkat çekilmesi önemli bir diğer husus ise, Touch ID’nin ekran tuşuna değil güç butonuna entegre edilmesi oldu. Daha önce ortaya çıkan sızıntılarda da şirketin Touch ID’yi güç butonuna entegre edeceği ve bu şekilde cihazdaki çentiklerin de küçüleceği ifade ediliyordu. Görülen o ki, pandemi sebebiyle artık pek çok kişinin kullanamaz olduğu Face ID, Touch ID sayesinde artık daha az kullanılacak. 

Genellikle Android ekosisteminde bulunan akıllı telefonlarda görmeye alıştığımız güç butonuna entegre edilen parmak izi okuyucusunun iPhone 12’ye eklenip eklenmeyeceğini ise 13 Ekim’de düzenlenecek etkinlikte resmi olarak öğreneceğiz.

iPhone 12 Mini B14 Bionic işlemciyle gelebilir

Ortaya atılan başka bir söylenti ise, Apple’ın ilk defa bu sene kullanıcı beğenisine sunacağı iPhone 12 mini’nin tüketicileri hayal kırıklığına uğratma ihtimali oldu. Zirâ, söz konusu söylentiye göre Apple, iPhone mini modelinde şirketin A14’ü değil B14 işlemcisini kullanacağı belirtiliyor. Şirketin B14 işlemcisi her ne kadar A14’ün işlemcisi baz alınarak gelişse de Apple’ın B14’te işlemci frekansını kısacağı belirtiliyor. Bu sebeple de B14’ün orta-üst segment bir işlemci olarak konumlanacağı söyleniyor. Ancak yine söz konusu iddiaların birer sızıntı olduğunu aktaralım. En doğru bilgilere ulaşmak için 13 Ekim’i beklemek gerektiğini bir kez daha belirtmiş olalım.

İlginizi Çekebilir:

Apple, iOS 14 Güncellemesi Sonrası iPhone Cihazlarda Pil Ömrü Sorunu Yaşandığını Doğruladı 

iPhone 12 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz