Popüler dijital içerik servis hizmeti sunan Netflix, The Trial of the Chicago 7 filmini 19 Şubat Cuma gününden itibaren YouTube kanalında ücretsiz olarak yayınlayacak. Netflix, izleyiciler tarafından sevilen The Trial of the Chicago 7’yi duruşmanın 51. yıldönümünü kutlamak amacıyla ücretsiz olarak sunacak. 

ABD merkezli film ve dizi içerik akış hizmeti sunan Netflix ’in sevilen popüler filmi The Trial of the Chicago 7, bu hafta sonu ücretsiz olarak izlenebilecek. Netflix, filmin ücretsiz olarak YouTube kanalı üzerinden izlenebileceğini yayınladığı bir blog yazısıyla duyurdu. 

Filmin yazarı ve yönetmeni Aaron Sorkin 19 Şubat Cuma gününden itibaren 48 saatliğine ücretsiz olarak sunulacak film için açıklamalarda bulundu. Sorkin “bu tarihi duruşmada kararın yıldönümünü anmak” için ücretsiz olarak gösterildiğini söyledi. Ayrıca filmde tasvir edilen insanları “bir nesle, aslında nesiller boyunca ilham veren gerçek yurtseverler” olarak andı. 

Netflix The Trial of the Chicago 7 konusu ve fragmanı

Film, Chicago’daki 1968 Demokratik Ulusal Kongresi sırasında gösteri yapmak için bir isyan ve komployu kışkırtmakla suçlanan sekiz Vietnam savaş protestocusunu konu alıyor. Sorkin, aslında The Social Network ve Steve Jobs gibi filmlerle tanınıyor. Ancak özellikle The West Wing ve A Few Good Men ile siyasi konulara yabancı olmadığını da daha önce ortaya koymuştu. 

Çevrimiçi dizi ve film akış hizmeti sunan Netflix ilk defa ücretsiz bir içerik sunmuyor. Şirket geçen yıl nisan ayında da benzer bir hareket yapmıştı. 13th, Knock Down the House ve Our Planet doğa belgesellerinin bölümleri de dahil olmak üzere daha pek çok ilgi çeken ve merak edilen içeriğini de ücretsiz bir şekilde izleyici beğenisine sunmuştu. 

Netflix, 48 saat boyunca YouTube kanalında ücretsiz olarak izleyiciye sunulacak filminin dışında daha farklı dizi ve içeriklerini YouTube’da sunması aslına bakarsanız insanları Netflix içerikleriyle tanıştırmanın da bir diğer yolu olarak görülüyor. Özellikle şirket ücretsiz deneme süresini kaldırmasının ardından bu tarz duyurularla kullanıcı çekmeye çalışıyor olabilir. 

Netflix hesabı olmayan ve tarihi bir duruşmayı konu alan The Trial of the Chicago 7’yi izlemek isteyenler bugünden itibaren Netflix’in YouTube kanalından filmi seyredebilir. 

İlginizi Çekebilir:

Netflix, Fate: The Winx Saga’nın İkinci Sezonunu Onayladı

Efsane Oyun DOTA Netflix’te Anime Oluyor

UZAKTAN ARKADAŞINLA FİLM İZLE: NETFLİX PARTY:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz