Amazon yeni bir oyun stüdyosu açacağını duyurdu. Montreal’de bulunacağı açıklanan Amazon’un yeni oyun stüdyosunun başında popüler Rainbow Six Siege oyunun ekibi yer alacak. 

ABD merkezli e-ticaret devi Amazon bilindiği üzere dijital akış, bulut ve bilişim hizmetinin yanı sıra oyun dünyası için de çalışmalarını sürdürüyor. Oyun sektörüne hızlı bir giriş yapan ancak beklediğini henüz bulamayan şirket bu alanda yatırım yapmaya devam edecek gibi duruyor. Çünkü Amazon bugün yaptığı bir açıklamayla yeni bir oyun stüdyosu kuracağını duyurdu

Geçen hafta merakla beklenen çok oyunculu rol yapma oyunu New World’ü ertelediğini açıklayan Amazon, birkaç ay önce ise ilk AAA oyunu olan Crucible’ı iptal ettiğini duyurmuştu. Gelen bu haberlerle Amazon oyun sektöründe ne yapmaya çalışıyor sorusu akıllara gelmişti. Ancak bugün yapılan açıklamayla şirketin oyun sektöründe hala öne çıkmak istediği gözler önüne serildi. 

Hali hazırda Orange County, San Diego ve Seattle’da 3 oyun stüdyosu bulunan Amazon, dördüncü oyun stüdyosunu da açacağını açıkladı. Montreal merkezli olacak olan yeni geliştirici stüdyosunda şirket AAA oyunları geliştirecek. Amazon’un yaptığı açıklamada stüdyonun başında tanıdık isimlerin bulunacağı bilgisi de paylaşıldı. 

Amazon Montreal oyun stüdyosu Rainbow Six Siege ekibine emanet

Amazon Montreal’de kuracağı yeni oyun stüdyosunu pek çok kişinin sevdiği popüler oyun Rainbow Six Siege ekibi yer alacak. Ubisoft geliştiricileri olan ekibin çevrimiçi çok oyunculu bir oyun üzerinde çalışacağı aktarılsa da oyun hakkında açıklanan bir detay ise şu an için bulunmuyor. Açıklamalara göre, Amazon Montreal oyun stüdyosunda Luc Bouchard üretim başkanı, Xavier Marquis kreatif direktör, Alexandre Remy ürün başkanı ve Romain Rimokh içerik direktörü olarak faaliyetlerine devam edecek. 

Diğer yandan Amazon’un hali hazırda MMORPG tarzında bir oyun üzerinde çalıştığı biliniyor. New World olarak anılan bu oyunun yanında ise şirket ayrıca The Lord of The Rings Online oyunu üzerinde çalışıyor. Çevrimiçi olan bu oyunların Ağustos 2021’de yayınlanacağı söyleniyor. Bakalım oyun bölümüne  yılda 500 milyon dolar harcadığı bilinen Amazon’un yeni stüdyosu şirketin beklediği yükselişe ulaşmasını sağlayacak mı hep beraber göreceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

Amazon Prime Gaming Mart Ayında Ücretsiz Sunacağı Oyunları Açıkladı

Brezilyalı Futbol Yıldızı Neymar, ‘Fortnite’ Oyununa Geliyor 

Hibrit Çalışma Modeli, Kripto Parayla Tost, Dezenfektanlı Kapı Kolu | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz