Netflix Türkiye abone sayısı açıklandı. Netflix Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili’nin yaptığı açıklamaya göre dijital yayın akış servisi sunan Netflix ‘in Türkiye ‘de 3,5 milyon abonesi bulunuyor. 

ABD merkezli dijital içerik akış hizmeti sunan Netflix, İstanbul’da düzenlenen Dijital Dünya Çalıştayı’na katıldı. Yeni İletişim Teknolojileri-Yeni Tür Yayıncılık ve Türkiye’nin Tanıtımına Katkısı oturumunda konuşan Netflix Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili, platformla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Mavili konuşması sırasında Netflix’in Türkiye’deki abone sayısını açıkladı.  

“Türkiye ‘de 3,5 milyon Netflix abonesi var”

Netflix Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili, platformun ülkemizde RTÜK lisansıyla hizmet verdiğini ve Türkiye ‘de 3,5 milyon Netflix abonesi bulunduğunu açıkladı. 

Mavili sözlerine: “Türkiye’nin tanıtılması için kuvvetli bir fırsat var. Üreteceğimiz Türkçe içerikli dizilerimizde de fırsat var. Bununla alakalı 8 ülkede 8 bin Netflix üyesi üzerinden yaptırdığımız bir araştırmada Türkçe içerik izleyenlerin Türkiye’ye karşı nasıl hissettiklerini merak ettik.

Türkiye’ye merak ve ilgilerinin 2 kat arttığını gördük. Türk ürünlerini almak istemelerinin, Türkçe öğrenme istemelerinin arttığını gördük. Türkçe içerik izlemekteki etkinin COVID-19 sonrasında turizm sektörüne yansıyacağını düşünüyoruz. Bu endüstrinin ekonomimize yapacağı çok büyük katkılar var.” şeklinde devam etti. 

“Netflix’te çoğu kullanıcı içerikleri Türkçe izliyor”

Abone sayısı dışında Netflix kütüphanesinde bulunan Türk yapımlar hakkında da açıklamalar yapan Mavili, kullanıcıların içerikleri Türkçe izleme yönünde eğilimi olduğunu aktardı. Mavili konuşmasına: “Yurt dışında Netflix üzerinden Türkçe şovlar dinleyen bir kısım aile çocuklarını Türkçe kursuna göndermeye başladı. Tam da Sayın Cumhurbaşkanımızın dilimizin kullanılmasıyla ilgili seferberliğinin başladığı dönemde bu data da çok anlamlı” şeklinde devam etti. 

İlginizi Çekebilir:

Netflix’in Türkiye’de Yayınlamadığı Dizi ve Filmler

Netflix Türkiye Üyelik Fiyatlarına Zam Yaptı: Yüzde 30 ile Yüzde 50

Netflix, Çağatay Ulusoy’un Başrolüne Hayat Verdiği ‘Kağıttan Hayatlar’ Filmi İçin Resmi Fragman Paylaştı 

UZAKTAN ARKADAŞINLA FİLM İZLE: NETFLİX PARTY:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz