Pazar, Ocak 17, 2021
Ana Sayfa Teknoloji Paribu Türk İnsanının Kripto Para Konusunda Neden Endişeli Olduğunu Açıkladı

Paribu Türk İnsanının Kripto Para Konusunda Neden Endişeli Olduğunu Açıkladı

Kripto para işlem platformu Paribu’nun gerçekleştirdiği “Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması”nın sonuçlarına göre, ülkemizdeki tüketicilerin kripto para işlemi gerçekleştirmesinin önünde 5 önemli bariyer bulunuyor. Bu bariyerler çoğunlukla tüketicilerin doğru bildiği yanlışlardan ortaya çıkıyor. İşte tüketicilerin kripto konusunda endişeli olmasının 5 nedeni…

Türkiye’deki 750 bin Kullanıcıya hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunan Paribu, kısa süre önce “Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması”nın sonuçlarını açıklamıştı. Bu araştırma aynı zamanda Türk kullanıcıların kripto para konusundaki endişelerine ve yanlış bildiği şeylere de dikkat çekiyor.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Paribu, Türkiye’de kripto paranın önünde 5 kritik engelin olduğunu ve bunların genellikle yanlış bilgiden kaynaklandığını açıkladı. İşte Türk kullanıcıların kripto para konusunda doğru bildiği yanlışlar:

Yanlış: Kripto para işlemi yapmak karmaşıktır, teknoloji konusunda çok bilgili olmak gerekir. Doğrusu, teknoloji konusunda çok bilgi sahibi olmadan, kolay bir arayüze sahip, kullanıcı dostu bir uygulama, tüm işlemlerin yapılabilmesi için yeterlidir.

Yanlış: Kripto para alabilmek için belli miktarda paran olması gerekir.

Doğrusu, en düşük meblağlarla, 10 TL’yle dahi Bitcoin, Ethereum gibi kripto para birimlerinden satın almak mümkün.

Yanlış: Kripto para işlemi yapmak istiyorsan sıkı takip etmen gerekir.

Doğrusu, kullanıcılar 7/24 takip etmeden de işlemlerini risk almadan gerçekleştirebilir. Dilediği fiyattan işlem yapmak isteyen kullanıcıların akıllı alarm sistemini kurmaları da mümkün.

Yanlış: Kripto para işlem platformları güvenli değildir.

Doğrusu, güvenlik ve teknoloji altyapı yatırımlarını yapan, tüm işlemlerini resmi olarak gerçekleştiren platform tercih edilerek işlemler güvenle yapılabilir.

Yanlış: Kripto para yalnızca borsada işlem görür, günlük hayatta kullanılamaz.

Doğrusu, birçok kripto para borsada işlem görmekle birlikte para aktarımında aktif olarak da kullanılıyor. Kripto paralar gün geçtikçe bir ödeme ve transfer aracı olarak da tercih edilmeye başlıyor.

10 Lira ile Giriş  

Kullanıcılarına hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunan Paribu, kripto para dünyasına adım atacaklara özel olarak “10 TL” kampanyasını başlattı. Paribu, 29 Kasım’a dek devam edecek olan kampanya kapsamında, mobil uygulamasını indirip, ücretsiz üye olup, online kimlik doğrulamasını tamamlayan yeni kullanıcılarının hesabına 10 TL’lik “ilk adım” hediyesi yatıracak. Kullanıcılar ilk adım hediyesi olan 10 TL ile Paribu’da işlem gören Bitcoin dahil 22 kripto para biriminden dilediğini alabilecek.

Yarının dünyasını kullanıcılara şimdiden sunan Paribu, geleceğin parası olarak kabul edilen kripto paralara yatırım yapmak için bugünden nasıl kolayca başlanabileceğini anlatıyor.

İlginizi Çekebilir:

En Çok Kripto Para Alım Satımı Yapanlar, Z Kuşağı Üyelerinden Oluşuyor!

Paribu, Kripto Parayla Ödeme Yapmaya Olanak Tanıyan ‘Paribu Card’ Hizmetini Duyurdu 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR