nissan-yeni-logo1

Nissan’ın birkaç ülkede yaptığı bir tasarım tescili başvurusu, markanın yakın gelecekte logosunu değiştirmeyi planladığı gerçeğini ortaya çıkardı. Japon otomobil devi, bununla birlikte “Z” serisindeki spor otomobilleri için de yeni bir logoya ilişkin olarak marka tescili başvurusu yaptı. Nissan tarafından başvurusu yapılan yeni logo, pek çok otomobil tutkununun beğenisini topladı.

Nissan‘a ait bir tasarım tescili başvurusunun ortaya çıkmasının ardından markanın, yakın bir gelecekte logosunu değiştirebileceği iddiası ortaya atıldı. Aktarılan detaylara göre; söz konusu tasarım tescili başvurusu Birleşik Krallık, Peru, Uruguay, Şili ve Arjantin’de yapıldı. Nissan tarafından hazırlanan başvuru dosyasıyla ortaya çıkan yeni logo, pek çok otomobil tutkununun beğenisini topladı. Tasarım, önceki logoya göre oldukça sade ve minimal bulundu. Başvurusu yapılan yeni logoda, eski tasarımın krom kaplaması ve üç boyutlu görünümünün ortadan kaldırılmış olması dikkat çekti. 

nissan-yeni-logo

Nissan’ın, pek çok kişi tarafından oldukça sade bulunan yeni logoyu iki boyutlu ve tek renk olarak tasarlamış olduğu görüldü. Diğer yandan şirket, tasarımda eski logodaki klasik dairesel görünümü korumaya devam etti. BMW de kısa bir süre önce, benzer şekilde yeni bir logo kullanımına geçmişti. Şirketin yeni logosunda daha basit ve daha temiz formlar kullanarak marka imajını modernize etmiş olması da dikkat çekmişti. Nissan’ın da yeni logosunda tercih ettiği tasarımla beraber, bu furyaya ayak uydurma çabasında olduğu tahmin edildi.  

Yeni nesil Nissan Z, retro bir tasarıma sahip olabilir

nissan-z-yeni-logo

Bununla birlikte Japon otomobil devi, “Nissan Z” serisinin logosu için de yeni bir tasarım tescili başvurunda bulundu. Şirketin spor araba modellerine ilişkin başvurusu da Kanada ve Yeni Zelanda’da yapıldı. Bu tasarımın ise yeni Nissan logosunun aksine daha retro bir görünüme sahip olması dikkat çekti. Pek çok otomobil tutkunu; yeni Nissan Z serisi logosunun, 1971’de piyasaya sürülen orijinal Nissan 240Z logosu ile neredeyse aynı olduğuna işaret etti. Şirketin böyle bir tasarım tercih etmesinin, yeni “Z” modellerinde daha retro bir otomobil tasarımı kullanacağının bir işareti olabileceği düşünüldü. 

Yeni nesil Nissan Z otomobilin, marka tarafından her iki logo da kullanılarak önümüzdeki 2 yıl içerisinde görücüye çıkarılacağı tahmin ediliyor. 

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Nissan, Nissan Switch isminde yeni bir abonelik sistemi başlatıyor

Yeni Nissan QashqaiI N-Tec, hem akıllı hem şık

NISSAN, 100% elektrikli SUV otomobilini ve yeni teknolojilerini CES 2020’de tanıttı