Geçen ay CES 2020 programına özel bir etkinlik eklediğini duyuran OnePlus, tanıtacağı “Concept One” isimli akıllı telefon için resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir tanıtım videosu yayınladı. Yayınlanan videoda, akıllı telefonun görünmez kamera teknolojisine sahip olması dikkat çekti. 

Çinli teknoloji devi OnePlus, geçen ay CES 2020 fuarı için hazırladığı programa özel bir etkinlik eklediğini açıklamış ve sonrasında etkinliğin “Concept One” isimli akıllı telefonuyla ilgili olacağını onaylamıştı. Açıklamanın ardından, telefonun katlanabilir bir tasarımda olacağı ve markanın bu şekilde katlanabilir telefon furyasına katılacağı iddia edilmişti. 

Fakat marka resmi Twitter hesabından yeni telefon için bir tanıtım videosu yayınladı. Paylaşımda görünmez kamera kurulumuna sahip olduğu görülen akıllı telefonla ilgili olarak marka, videonun üzerine “OnePlus ‘Concept One’ı CES 2020 fuarına getiriyoruz ama fuar için beklemenize gerek yok; çünkü buraya çığır açan ‘görünmez kamera’ ve renk değişimli cam teknolojisini görebileceğiniz küçük bir ön gösterim videosu bıraktık” notunu düştü.  

Yapılan paylaşımla birlikte, “Concept One” isimli yeni cihazın katlanabilir telefon furyasıyla ilgisi olmadığı da ortaya çıkmış oldu. Videoda göründüğü kadarıyla “Concept One”, görülebilir herhangi bir kamera lensine sahip değil ve kamerası kullanıcı yönlendirmesiyle görünür hale geliyor. Markanın böyle bir teknolojiyi nasıl hayata geçirdiği ise hala merak konusu.

Yapılan tahminlerden birisi, teknoloji devinin kamera modülü üzerinde gizlenebilen ve kullanımda talebe göre ortaya çıkabilen, ayarlanabilir ışık şiddetine sahip bir cam teknolojisi kullandığı yönünde.

Fuar, 7-10 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek

Son zamanlarda çoklu lens kurulumuna sahip ve 2020’de tanıtılması beklenen pek çok akıllı telefonun görüntüleri sızmış; fakat telefonlar estetik açıdan fazla beğeni toplayamamıştı. ‘Concept One’ın, markanın bu hamlesi ve sızan diğer tasarımlar sayesinde ciddi oranda talep göreceği düşünülüyor. 

Telefonun marka tarafından organize edilen özel bir etkinlikle görücüye çıkarılacağı CES 2020 isimli “Tüketici Teknolojileri Fuarı”, 7-10 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenecek. OnePlus’ın, telefonda kullandığı teknolojiyle ilgili detayları bu fuarda ziyaretçilere açıklaması bekleniyor.

CES 2020’de bizi neler bekliyor?