Okuma Süresi
1 dakika

OnePlus’ın iki yeni katlanabilir telefonu Çin’de ortaya çıktı. Peki, OnePlus V Fold ve V Flip nasıl olacak? İşte, cihazlar hakkında ilk bilgiler…

Çinli teknoloji devi OnePlus, iki farklı katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bir süredir sızıntılarla gündemden düşmeyen akıllı telefonların, OnePlus V Fold ve V Flip olarak adlandırılacağı ortaya çıktı. OnePlus’ın bu iki ismi, ticari marka olarak kaydettiği ifade edildi.

OnePlus V Fold ve V Flip Nasıl Olacak?

OnePlus, iki yeni katlanabilir akıllı telefon modelleri için ivmesini artırdı. OnePlus V Fold ve Flip isimleri, Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’nin raporlarında görüldü. Çin’deki dosyalamanın hâlâ aktif olduğu onaylanırken, isimleriyle Galaxy Z Fold ve Z Flip serisini andırdığını belirtmek de fayda var.

Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’ndeki bilgiler resmi gibi görünse de, katlanabilir cihazlar hakkında teknik detayları göstermiyor. Sadece OnePlus’ın iki farklı katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığını ve bunların dikey/yatay olarak katlanabileceğini bizlere gösteriyor.

Bildiğiniz üzere Samsung’un Galaxy Z Fold serisi yata şekilde katlanıyor. V Fold modelinin de buna benzer bir tasarıma sahip olacağı tahmin ediliyor. Aynı şekilde Z Flip ise dikey katlanarak avuç içine kadar küçülebiliyor. V Flip’in de dikey menteşeye yer verebileceğini söyleyebiliriz.

OnePlus, Ürün Yelpazesini Genişletmeye Devam Ediyor

Son zamanlarda OnePlus’ın ürün yelpazesini genişlettiğini görüyoruz. Şirket, geçen ay ilk monitörlerini görücüye çıkardı. İlk mekanik klavyesini ve Android tabletini ise önümüzdeki hafta tanıtacak.

Diğer yandan OnePlus’ın kardeş şirketi OPPO, katlanabilir akıllı telefon pazarına ilk olarak 2021’de katılarak kendini gösterdi. Marka, geçen ay ise Çin’de Find N2 ve Find 2 Flip’i ortaya çıkardı. Bu yüzden, OnePlus’ın katlanabilir sektörüne girmesi oldukça mantıklı görünüyor.

OnePlus’ın yeni katlanabilir özellikli cihazları olacak V Fold ve V Flip ile ilgili ortaya çıkan ilk bilgileri sizlerle paylaştık. Şimdilik elde edilen bilgilerle sizin cihazlar hakkında bir öngörünüz var mı? Sizce bu cihazlar özellikleri ve katlanabilir olmalarıyla müşterilerin beklentilerini karşılayabilecekler mi?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz