Oppo HEVC Advance Patent

Çin merkezli teknoloji şirketi Oppo, Access Advance tarafından yönetilen ‘HEVC Advance Patent Havuzu’na lisans veren olarak katıldığını duyurdu. Bu kapsamda; OPPO’nun ‘HEVC / H.265’ temel standart patentlerinin, dünya çapında 13 bin 700’ün üzerinde patente sahip ‘HEVC Advance’ portföyüne dahil edildiği belirtildi. 

Çin merkezli teknoloji şirketi Oppo, Access Advance tarafından yönetilen ‘HEVC Advance Patent Havuzu’na lisans veren olarak katıldığını duyurdu. Access Advance’in; güncel olarak en önemli standartlara dayalı video ‘codec’ teknolojilerinin temel patentlerini lisanslamak için patent havuzlarının geliştirilmesine, idaresine ve yönetimine liderlik ettiği biliniyordu. Bu kapsamda; OPPO’nun ‘HEVC / H.265’ temel standart patentleri, dünya çapında 13 bin 700’ün üzerinde patente sahip ‘HEVC Advance’ portföyüne dahil edildi. 

OPPO Kıdemli Fikri Mülkiyet Direktörü Adler Feng, konuya ilişkin açıklamasında “HEVC Advance Patent Havuzu’na lisans veren olarak katılmamız OPPO’nun video işleme alanındaki patent birikiminin başarısını işaret ediyor. HEVC ve gelecekteki video işleme teknolojileri için sağlıklı bir ekolojik ortam yaratmak konusunda hem lisans sahiplerinin hem de lisans verenlerin çıkarlarını dengelemeye odaklanan Access Advance ile iş birliği yapmaktan mutluyuz” ifadelerine yer verdi.  

Access Advance CEO’su Peter Moller da konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu

Access Advance

Access Advance CEO’su Peter Moller ise konuyla ilgili değerlendirmesinde OPPO’nun HEVC Advance Patent Havuzu’na yalnızca lisans sahibi olarak değil, aynı zamanda lisans veren olarak da katılmayı seçmesinden dolayı çok heyecanlıyız. HEVC ve yakında VVC gibi yeni nesil teknolojilerin benimsenmesini hızlandıran sektör lideri patent havuzlarını sağlamak için devam eden çabalarımıza OPPO’nun değerli uzmanlığını ve perspektifini katmayı heyecanla bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

OPPO ’nun da Elektrikli ve Otonom Otomobil Geliştireceği Söyleniyor

OPPO Reno5 Türkiye’de Satışa Çıktı: Fiyatı ve Özellikleri

Orta Segmentte Rekabeti Artıracak OPPO A95 5G Tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz