Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar’ın ürettiği ‘Escobar Fold 1’ isimli katlanabilir telefonun, Las Vegas’ta düzenlenen ve dünyanın en iyi teknoloji fuarlarından olan CES 2020’de tanıtılmasına izin verilmedi.

Geçen ay Kolombiyalı uyuşturucu baronunun kardeşi olan Roberto Escobar katlanabilir ekranlı telefonunu tanıtmıştı. Escobar, tanıldığı günden bu yana gündem yaratan cihazını CES 2020’de görücüye çıkarmak istedi. Ancak Escobar’ın bu isteği kabul edilmedi ve Escobar Fold 1’in CES’de sergilenmesine izin verilmedi.

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2020’de ilgi çeken telefon hakkında daha fazla detayın paylaşılması bekleniyordu ancak, Tüketici Teknolojisi Derneği (CTA), Escobar Fold 1 ve şirket yetkililerinin fuarda yer almasının “iyi bir fikir” olmadığına karar verdi.

”Samsung bizden korkuyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Escobar Inc. CEO’su Olof Gustafsson, telefon pazarına sunacakları bu yeni modelin ses getireceğine inandıklarını ve rakiplerinin korku içinde olduğunu söyledi. Konuşmasında özellikle Samsung’u hedef alan Gustafsson, ‘Güçlerini bizi susturmak için kullanıyorlar, ancak başaramayacaklar’ ifadesini kullandı.

Samsung’un, Escobar Fold 1 isimli katlanabilir ekranlı telefondan çekindiğini belirten Gustafsson ayrıca: “Samsung, aynı etkinlikte yan yana olacağımızdan, çok daha iyi bir fiyata çok daha üstün bir ürün sunacağımızdan korkuyor. Aslında güçlerini bizi susturmak için kullanıyorlar. Ama Pablo Escobar’ın onlardan çok önce olduğunu ve çok sonra orada olacağını unutuyorlar.” şeklinde yorum yaptı.

Samsung ise söz konusu olayla ilgili yöneltilen suçlamalara yanıt vermedi. Sıra dışı reklam kampanyaları ile adından söz ettiren Escobar Fold 1’in 350 dolar fiyat etiketiyle rekabetçi bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

LG, CES 2020’de yeni Kıvrılabilen Televizyonunu tanıtacak
Samsung, NEON ile yeni bir dönem başlatıyor!