Qualcomm, dün akşam düzenlediği bir etkinlikte 2021 yılında piyasaya çıkacak yeni amiral gemilerine güç verecek işlemcisi Snapdragon 888 5G ’yi tanıttı. Şirket yeni yonga setinin 14 telefon üreticisi tarafından kullanılacağını açıkladı. 

Mobil işlemci noktasında sektörde adından sıkça söz ettiren Qualcomm, yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonlara yüzde 35 daha iyi bir grafik performansı vadeden işlemcisi Snapdragon 888 5G’yi resmi olarak tanıttı. Yeni işlemci özellikle yapay zeka ve fotoğraf yetenekleri bakımdan da dikkat çekti.

Qualcomm Snapdragon 875 olarak tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi yonga setinin adından değişikliğe gidildi. Şirket 2021 yılında kullanılması amiral gemisi modellerde kullanılması beklenen yonga setini Snapdragon 875 yerine Snapdragon 888 olarak lanse etti. Gelin 2021 yılında yeni nesil amiral gemisi cihazlarda kullanılacak Snapdragon 888 5G neler sunuyor yakından bakalım…

Snapdragon 888 5G özellikleri

Çin kültüründe 888’in sayısının şanslı olarak anılması sebebiyle stratejik açıdan adının 888 konulduğu düşünülen yeni yonga setiyle Qualcomm’un Çin pazarına ağırlık vereceği söyleniyor. 

Snapdragon 888 5G işlemcisinin, bir önceki nesle nazaran Adreno grafik biriminden yüzde 35 daha iyi performans sunacağı aktarılıyor. Qaulcomm’un yeni yonga setinin fotoğraf ve yapay zeka konusunda oldukça iddialı olacağı açıklanan verilerle görülüyor. Fotoğraf noktasında gelişmiş sinyal işlemcisi ile 2.7 gigapixel/s fotoğraf çekebilen yonga seti yüzde 35 performans artışı sağlayacak. Söz konusu rakam saniyede 120 adet 12 MP keskin fotoğraf çekebilmesi anlamına geliyor.

Snapdragon 888 5G, Elite Gaming platformu üçüncü nesli ile grafik performansında önemli avantajlar sağlıyor. Yeni Hexagon işlemcisi üzerine inşa edilen altıncı nesil yapay zeka algoritması sayesinde otonom işlemler de güçleniyor. Ayrıca entegre X60 modem 5G kullanımında enerji tasarrufu sağlıyor. 

Snapdragon 888 5G’yi 14 akıllı telefon üreticisi kullanacak

Qualcomm, yeni nesil işlemcisi Snapdragon 888 5’yi 14 akıllı telefon üreticisinin kullanacağını açıkladı. Söz konusu açıklamalarda, ASUS, Black Shark, Lenovo, LG, Meizu, Motorola, Nubia, realme, OnePlus, OPPO, Sharp, vivo, Xiaomi ve ZTE olacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir:

Snapdragon 875’in İddialı AnTuTu Sonuçları Açıklandı

Nokia Snapdragon 875 İşlemcili Akıllı Telefon Üretebilir

iPhone 13 şarj girişi olmadan gelecek, Snapchat 1 milyon dolar dağıtacak – DigiToll #43

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz