Nokia’nın yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü ortaya çıktı. HMD Global’in çatısı altında bulunan şirketin, Nokia 10 Pureview isimli yeni bir akıllı telefonu piyasaya süreceği iddia ediliyor. 

Sektörel kaynakların belirttiğine göre, HMD Global Nokia markalı yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Nokia 10 Pureview olarak isimlendirilen yeni akıllı telefonun bir amiral gemisi model olacağı ifade ediliyor. Safir camla geleceği ve gücünü Qualcomm Snapdragon 875 yonga setinden alacağı iddia edilen akıllı telefonun şu an için geliştirme aşamasında olduğu aktarılıyor. 

Telefon sektöründe geçmişte yaşadığı liderliği bugün bulamayan Finlandiya merkezli telekomünikasyon şirketi Nokia, yine de akıllı telefon üretimini durdurmuyor. Şirket geçmişten almış olduğu güvenle yeni telefonlar üretmeye ve kullanıcı beğenisine sunmaya devam ediyor. Ancak günümüzdeki ağır rekabet şartları sebebiyle, pek çok kullanıcı artık farklı telefon markalarına yönelmiş durumda. Ancak HMD Global bünyesinde çalışmalarına devam eden şirketin şimdi yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışmaya başladığı aktarılıyor. Firmanın Nokia 10 Pureview olarak adlandırdığı telefonun bir amiral gemisi olacağı söyleniyor. 

Nokia 10 Pureview 2021’de gelebilir

Sektörel iddialara göre, Nokia 10 Pureview şu an için geliştirilme aşamasında. Ancak Nokia’nın yeni telefonunda Qaulcomm’un Snapdragon 875 yonga setini kullanacağı iddia ediliyor. Bu bağlamda bir amiral gemisi akıllı telefon olması beklenen cihazın piyasaya beklenenden geç sürülebileceği ifade ediliyor. HMD Global’in akıllı telefonu 2021 yılının ikinci yarısında kullanıcı beğenisine sunacağı söyleniyor. 

Nokia 10 Pureview isimli amiral gemisi olması beklenen yeni akıllı telefonun, Nokia 8 Sirocca gibi paslanmaz çelik bir yapısının bulunacağı iddia ediliyor. Yine sektörel kaynakların aktardığına göre, Nokia’nın yeni akıllı telefonunun ekranı uçtan uca uzayan bir yapıda kullanıcı karşısına çıkacak. Ancak cihazın görünümü ve diğer tasarım detayları hakkında ortaya çıkan bir bilgi bulunmuyor. 

Nokia’nın yeni amiral gemisi akıllı telefonunun kamera kurulumu hakkında bir bilgi bulunmasa da cihazın çoklu bir kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor. Bu kamera kurulumunda Zeiss üretimi lenslerin yer alacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Bu bağlamda Nokia’nın yeni akıllı telefonunun tüketicileri memnun edeceği söyleniyor. Ancak elbette ki net bir şekilde konuşmak için ilerleyen zamanları beklemek gerek.

İlginizi Çekebilir:

Nokia, NASA İş Birliğiyle Ay’da 4G Şebekesi Kuracağını Açıkladı 

Nokia’dan Dünyanın İlk Kendi Kendini Optimize Edebilen Wi-Fi 6 Çözümü

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll için Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz