realme 9 pro sertifikalandı

En hızlı büyüyen 5G akıllı telefon şirketinin yeni modeli Realme 9 Pro sertifikalandı. Cihaz hakkındaki detaylar haberimizde.

Realme 9 Pro olduğuna inanılan yeni bir Realme cihazı, 5.000 mAh pil ile TUV sertifikalandırmasını aldı. Telefon, daha önce Endonezya’nın SDPPI ve TKDN sertifikalamasından, Tayland’ın NBTC ve Rusya’nın da EEC sertifikalandırmasından geçen  cihazla aynı olan, RMX3472 model numarasını taşıyor. Dolayısıyla Realme 9 Pro sertifikalandı diyebiliriz. Şimdiye kadar sertifikalandırılmalarında cihazın sahip olacağı gerçek şarj hızı hakkında bir bilgi yok. Ancak Realme 8 Pro’da görülen 50W hızından daha yüksek olması bekleniyor.

realme 9 pro sertifika

Cihaz hakkındaki diğer beklentiler ise donanıma ilişkin. Realme 9 Pro ‘nun Dimensity 810 yonga setinden güç alması bekleniyor. Ailenin Pro+ modelinin Dimensity 920 yongası ve serideki üçüncü model olan Realme 9i’nin  Snapdragon 680 yonga seti ile gelmesi bekleniyor. Realm 9 Pro’nun 2MP derinlik kamerası ve 2MP makro kameranın yanı sıra 50MP ana kamera getireceği bildiriliyor. Realme 9 serisinin bu ay içinde piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

5G Pazarının En Hızlı Büyüyen Markası

realme 5g büyüme

5G akıllı telefon pazarındaki fiyat/performans odaklı modelleri ile büyük satış rakamlarına ulaşan Realme, pazardaki en hızlı büyüyen marka olmayı başardı. 2021 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 831 oranında büyüme kaydeden Çinli üretici, Hindistan, Çin ve Avrupa bölgelerinde büyük satış başarısına imza attı.Aynı zamanda Realme şu anda dünyanın en büyük beşinci Android akıllı telefon üreticisi. BBK Electronics çatısındaki en genç akıllı telefon markası olsa da 5G akıllı telefonların Ar-Ge süreçlerine büyük yatırımlar yapılmış olması bu başarıda önemli rol oynuyor. Buna ek olarak 2021’in ikinci çeyreğinde toplam 5G pazarının yüzde 15,5’ini ele geçirmeyi başaran şirket, giriş ve orta segmentte başarıyı yakaladıktan sonra şimdi gözünü tepe seviyeye dikti. Yakın zamanda tanıtılan Realme GT 2 serisi bunun en büyük örneği. Realme 9 ailesinin ise Ocak ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz!

İlginizi çekebilir:

Realme GT 2 Pro, resmi olarak tanıtıldı

Realme GT 2 etkinliğinde 3 yeni teknoloji duyurdu

Realme 9i, Ocak ayında piyasaya sürülecek: İşte özellikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz