Google Görevler Hatırlatıcı Kurma

Tekno Safari editörleri olarak Google Görevler uygulamasıyla karşınızdayız. İşte; ‘Google Görevler nedir’? ‘Google Görevler nasıl kullanılır’? ‘Google Görevler hatırlatıcı kurma’. ‘Google Görevler liste oluşturma’. ‘Google Görevler avantajları’. Detaylar haberimizde… 

Günlük hayatın yoğunluğu arasında yapılması gerekenler unutulabiliyor. Unutulan bu görevler önemli olduğu takdirde de pahalıya patlayabiliyor. Dolayısıyla bize yapılacakları hatırlatacak, işerimizi, aktivitelerimizi düzene sokacak uygulamalar gerekebiliyor. Bu nedenle haberimizde tam da böyle bir uygulamayı inceledik ve avantajları, dezavantajlarıyla birlikte değerlendirdik.  İşte; ‘Google Görevler nedir’? ‘Google Görevler nasıl kullanılır’? ‘Google Görevler hatırlatıcı kurma’. ‘Google Görevler liste oluşturma’. ‘Google Görevler avantajları’. 

Google Görevler Nedir? 

Google Görevler Nasıl Kullanılır?

Google Görevler, işlerinizle veya herhangi başka bir uğraşınızla ilgili görevler ve listeler oluşturabileceğiniz bir uygulamadır. Özellikle yapmanız gerekenleri çok sık unutuyorsanız, erteliyorsanız veya yoğunsanız bu durumda bir görev uygulaması kullanmanızda fayda var. Böylece kendinizi, işlerinizi düzenleyebilirsiniz. Kullanıcılara basit ve kolay bir deneyim sunan Google Görevler’de yapılacak işlerinizi ekleyebilme, hatırlatıcılar kurarak bu işlerin size hatırlatılmasını sağlama gibi deneyimler yaşatıyor. Uygulamayı istediğiniz cihazdan kullanabiliyor, görevlerinize tarih bilgisi de girerek ilerlemelerinizi görebiliyorsunuz. Böylece işleriniz de bir plana göre ilerlemiş oluyor. Peki; ‘Google Görevler nasıl kullanılır’? ‘Google Görevler hatırlatıcı kurma’. ‘Google Görevler liste oluşturma’. ‘Google Görevler avantajları’.  

Google Görevler Nasıl Kullanılır? 

Google Görevler Hatırlatıcı Kurma

Telefonunuza indirdiğiniz Google Görevler uygulamasına Google hesabınızla direkt olarak giriş yapabiliyorsunuz. Çok basit ve sade olan bu uygulamada, ‘+’ ifadesine dokunarak bir görev oluşturabilirsiniz. 

Google Görevler Hatırlatıcı Kurma

Bunun için fotoğrafta gördüğünüz gibi görevinizin adını yazıyorsunuz. Görevinize ayrıntı eklemek isterseniz ‘çizgi’ şeklinde yer alan ifadeye dokunuyorsunuz. Ayrıca görevinizi bitirmeniz gereken bir tarih varsa ‘takvim’ ifadesine dokunarak tarih bilgisi girebiliyorsunuz.  

Google Görevler Hatırlatıcı Kurma

Böylece oluşturduğunuz görev fotoğraftaki gibi My Tasks sayfanızda yer alacaktır. 

Google Görevler Hatırlatıcı Kurma 

Google Görevler Nedir?

Görev isminizin üzerine uzun süre dokunduğunuzda tamamlanan görevler arasına ekleyebiliyorsunuz. Kısa bir dokunuşla da fotoğrafta gördüğünüz gibi ayrıntı, tarih, saat ve bir alt görev bilgisi girebiliyorsunuz. Ayrıca sağ üstte bulunan ‘çöp kutusu’ ifadesine dokunarak görevinizi silebiliyorsunuz. 

Google Görevler Nedir?

Tarih ve saat eklediğiniz görevinizde bir de hatırlatıcı oluşturabilirsiniz. Bunun için ‘Tarih / saat ekle’ yazısına dokunuyorsunuz. Görevinizin bitmesi gereken tarih ve saati belirledikten sonra ‘tekrarla’ yazısına geliyorsunuz. Ardından gün, hafta, yıl olmak üzere size hatırlatılmasını istediğiniz zamanı ve saati ayarlıyorsunuz.  

Google Görevler Liste Oluşturma 

Google Görevler Nedir?

Google Görevler uygulamasının sol alt köşesinde ise ‘çizgi’ şeklinde bulunan bir ifade karşınıza çıkacaktır. Buraya dokunduğunuzda yeni liste oluştur seçeneğini göreceksiniz.  

Google Görevler Nedir?

Liste başlığınızı yazıyor, sağ üstte gördüğünüz ‘bitti’ ifadesine dokunuyor ve listenizi oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz listenizin ismi en üstte yazacaktır.  

Google Görevler Nedir?

Yukarıda ayrı ayrı görev oluşturmaktan bahsetmiştik. Uygulamanın bir de liste için görev oluşturma özelliği bulunuyor. Bunun için liste sayfanızda yine ‘+’ ifadesine dokunuyor ve ismini yazarak bir görev açıyorsunuz. Listenizde yer alan görevle My Tasks sayfanızda bulunan görev birbirinden farklı görevler olacaktır.  

Google Görevler Nedir?

Uygulamada liste ve görevler sayfalarında gidip gelmek için yine listenizi oluşturduğunuz sayfanıza gelebilir ve My Tasks veya liste isminizin üzerine dokunarak bu sayfalar arasında işlerinizi yürütebilirsiniz.  

Google Görevler Nedir?

Uygulamanın ana sayfasında sağ alt köşede ‘üç nokta’ şeklinde bir ifade de bulunuyor.  

Google Görevler Nedir?

Bu ifadeye geldiğinizde sıralama ölçütü, listeyi yeniden adlandır, tamamlanan görevleri sil, hatırlatıcıları göreve kopyala, tema sekmeleri karşınıza çıkacaktır. 

Google Görevler Nedir?

‘Sıralama ölçütü’ seçeneğine dokunduğunuzda benim sıralamam ve tarih ifadelerini göreceksiniz. Bu, görevlerinizi nasıl sıralayacağınız anlamına gelmektedir. Benim sıralamam ifadesini seçerseniz görevleriniz oluşturulma önceliğine göre ekranınızda sıralanacaktır. 

Google Görevler Nedir?

Tarih ifadesini tercih ettiğinizde ise fotoğrafta gördüğünüz gibi görevlerinizde belirlediğiniz tarihe göre sıralanacaktır. Tarihi geçmiş bir görev ‘geçmiş’ şeklinde ifade ediliyor. ‘Listeyi yeniden adlandır’ seçeneği de listenize bir isim vermenizi veya var olan ismini değiştirmenizi sağlayacaktır. Tema seçeneğinde ise Google Görevler uygulamasını açık veya koyu bir ekranda kullanmak için ayarlayabilirsiniz.  

Google Görevler Avantajları 

Google Görevler haberimizde de değindiğimiz gibi kullanımı çok basit ve sade bir uygulamadır. Uygulamada yapabileceğiniz temel birkaç işlem bulunuyor. Bu da görev, liste oluşturmak, hatırlatıcı ve tarih eklemektir. Dolayısıyla görevler oluşturabilen fakat çok daha geniş özellikte bir uygulama düşünenlerin beklentisini karşılamayacağını söylemek gerek. Diğer yandan bu temel işlemler benim için yeterli derseniz pratikliği nedeniyle de rahatça kullanabileceğiniz bir uygulamadır.  

Google Görevler uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz