realme-9i-cikis-tarihi-teknosafari

Hızlı bir şekilde büyüyüşüne devam eden Realme, GT 2 Serisi özel etkinliği içerisinde üç yeni teknolojiyi duyurdu. Üstelik Realme’nin yeni amiral gemisi GT 2 serisi, bu üç özelliğe de sahip bir şekilde gelecek: biyopolimer arka kapak, 150 derece geniş açılı kamera ve İleri Yenilikçi İletişim teknolojisi.

Realme, GT 2 serisi için düzenlediği etkinlik sırasında 3 yeni teknolojisini tanıttı. GT 2 serisi ile birlikte ilk defa görülecek yeni teknolojiler dikkat çekiyor.

Realme GT 2 Pro, kağıttan ilham alınan minimalist ve sürdürülebilir bir tasarıma sahip. Ünlü Japon tasarımcı Naoto Fukasawa tarafından dizayn edilen tasarım, GT 2 Pro’yu dünyanın biyo bazlı malzemeler ile tasarlanan ilk akıllı telefonu konumuna getiriyor.

realme-gt-2-pro-teknosafari

GT 2 Pro arka kapağında, küresel ısınmaya negatif etkisi bulunan fosil ham maddeler değil, çevre dostu biyopolimer malzeme kullanıldı. SABIC biyo bazlı malzeme, ISCC Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikası aldı. Ayrıca REACH, RoHS ve EPEAT gibi çeşitli katı çevresel düzenleme standartlarından da geçerli puanlar almayı başardı. Son olarak ise kutu tasarımı, bir önceki nesilde %21.7 plastik oranına sahipken bu modelde %0.3 oranına kadar düşmeyi başardı.

Bunların yanında Realme, ultra geniş açılı lensler sayesinde, her bir fotoğraf, çok daha geniş bir perspektif yakalayabiliyor. Bu sayede manzaralar çok daha rahat yakalanabiliyor. Realme GT 2 Pro, 150 derece ultra geniş açılı kamera sunan ilk telefon olarak dikkat çekiyor.

realme-gt2-balik-goz-teknosafari

Realme, aynı zamanda GT 2 Pro akıllı telefonlar için dünyanın ilk balık gözü modunu da geliştirdi. Bu mod, güçlü bir perspektif sunarken alan derinliği efekti sağlıyor.

Ayrıca GT 2 Pro, üç teknolojiden oluşan Anten Dizilimi Matris Sistemi ile donatıldı. Dünyanın ilk ultra geniş bantlı anten bağlantısı teknolojisi (HyperSmart), Wi-Fi artırıcı ve 360 derece yakın alan iletişimi (NFC) teknolojisi. Hiper Akıllı anten bağlantısı, 12 adet çevresel anten ile tasarlandı. Bu sayede cihaz, neredeyse tüm yönlerde aynı sinyal gücüne sahip ana bantları destekleyebiliyor.

İlginizi Çekebilir:

AYA NEO el konsolu, Ryzen 6000 serisinden güç alabilir

Honor, katlanabilir Magic V modelini duyurdu

2021 yılında en çok satan oyunlar açıklandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz