Kısa süre önce ülkemize giriş yapan Realme markasının yani cep telefonu C3’ün özellikleri ortaya çıktı. 

OPPO’nun alt markası olarak hayatına başlayan ama elde ettiği mali başarı sonrasında OPPO bünyesinden ayrılıp bir şirket haline gelen Realme, agresif fiyat politikasıyla ile dikkat çeken bir firma. Realme markasının yeni giriş sınıfı cep telefonunu Realme C3’ün teknik özelliklerini ve görselleri paylaşıldı. 

Hindistanlı e-ticaret sitesi Flipkart üzerinden paylaşılan ürün görselleri sonucunda yeni çıkacak C3’ün bazı teknik özelliklerini öğrenmiş olduk. Normal şartlarda Realme yeni telefonunu 6 Şubat tarihinde tanıtmayı planlıyordu. C3 modelinin görselleri ve teknik özellikleri paylaşılmış olsa bile hala fiyatı bilinmiyor. 

Realme’nin yeni giriş sınıfı telefonu, işlemci noktasında 8 çekirdekli Helio G7 kullanıyor. C3 modelinin iki farklı bellek seçeneği bulunuyor. 3 GB belleğe sahip olan modelinin 32 GB hafızası, 4 GB belleği olan modelin ise 64 GB hafızası var. 6.5 inçlik bir ekrana sahip olduğu açıklanan cihazın, ekran çözünürlüğü açıklanmadı ama C2 modelinde olduğu gibi HD bir ekran olacağı düşünülüyor. Arka tarafında 12 MP’lik ana kameraya ek olarak 2 MP’lik alan derinliği efekti için bir kamera bulunuyor. Ön kamerası ise 8 MP. C3 modelinin bataryası ise 5000 mAh bu da 20 saatin üzerinde ekran kullanımı sağlayabilecek bir batarya büyüklüğü. 

6 Şubat tarihinde resmi tanıtımı gerçekleştiğinde, cihazın açıklanmayan özellikleri ve fiyat bilgisine kavuşmuş olacağız.   

realme artık Türkiye’de

OPPO’dan Apple Watch’a benzeyen yeni akıllı saat