Cumartesi, Şubat 27, 2021
Ana Sayfa Haber Realme Tarihin En Hızlı 50 Milyon Telefon Satan Şirketi

Realme Tarihin En Hızlı 50 Milyon Telefon Satan Şirketi

Çin merkezli elektronik üreticisi Realme toplamda 50 milyon akıllı telefon satmayı başararak rekor kırdı. Araştırma şirketi Counterpoint Research’ün verileri göz önüne alındığında teknoloji şirketi Realme’nin son çeyrekteki satışları yıllık bazda yüzde 45 büyüme yaşadığını ortaya koyuyor.

2020 yılının son aylarına girdiğimiz bu dönemlerde markalar, geride bıraktıkları çeyrekler için mali durumlarını açıklamaya başlıyor. Tüm dünyanın etkisi altında kaldığı pandemi döneminde pek çok şirket, hedeflerini düşürdüğünü açıklamış olsa da Realme’nin son çeyrekteki satışları şirketi oldukça memnun edeceğe benziyor. Araştırma şirketi Counterpoint Research’ün ortaya koyduğu verilere göre Realme 50 milyon akıllı telefon satış adet rekorunu kırdı.

Realme’nin ikinci çeyrek mali durumu pek çok araştırma şirketi tarafından mükemmel olarak değerlendiriliyor. Counterpoint Research’ün verilerine bakıldığında Realame’nin 2020’nin ilk çeyreğine kıyasla telefon satışlarını yüzde 132 artırdığı görülüyor. Söz konusu veri ise şirketin yıllık bazda yüzde 45’lik bir büyüme yaşadığı anlamına geliyor. Büyük bir başarı olarak nitelendirilen bu durum, Realme’nin tarihin en hızlı 50 milyon akıllı telefon satan teknoloji şirketi olmasına imkan tanıyor. 

2 yılda 50 milyon akıllı telefon

Counterpoint Research’teki veriler ele alındığında; Realme, 2020 yılının ikinci çeyreğinde 14,8 milyon akıllı telefon sattı. Şirketin bu satış adedi, Realme’nin 50 milyon akıllı telefon satışı hedefine önemli oranda katkı sağladı. Şirket 2 yıl üç ay içinde 50 milyon akıllı telefon satmayı başardı. Samsung’un 50 milyon akıllı telefon satış adedine 10 çeyrekte, Xiaomi ve Vivo’nun 12 çeyrekte ulaştığını dile getirmek gerek. Bunlar dışında ise Apple 13. çeyrekte, Huawei ise 14. çeyrekte 50 milyon akıllı telefon satış adedine ulaşmıştı. 

Counterpoint Research ve Realme, şirketin dikkat çeken başarısını hedef kitlesine bağlıyor. Realme, hem gençlere hem de profesyonellere odaklandığını dile getiriyor. Counterpoint Research; Filipinler, Endonezya ve Hindistan gibi pazarlarda Realme’nin büyük başarı kaydettiğini belirtiyor.  Counterpoint Research’te yer alan verilere göre Realme söz konusu ülkelerde en çok satan üçüncü ila beşinci şirket.

İlginizi Çekebilir:

realme, C15’in Qualcomm Edition Versiyonunu Tanıttı

34 Dakikada Tam Şarj Olan realme 7 Pro Satışa Çıktı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll için Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR