Yapay Zeka Aptamil Reklamı

Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nin yapay zeka teknolojisi ile geliştirilen ve Azra Akın’ın yüzü olduğu “Bağışıklığın Ritmi” adlı reklamı, 2020 yılının en iyi performans gösteren reklamı oldu. Söz konusu iletişim kampanyasının, dijital reklamcılığın en etkili değerlendirme ölçeği olarak kabul edilen ‘YouTube Ads Leadeboard’da “2020 Yılının En İyi Performans Gösteren Reklamı” seçildiği ifade edildi.  

Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nin yapay zeka teknolojisi ile geliştirilen ve Azra Akın’ın yüzü olduğu “Bağışıklığın Ritmi” adlı reklamı, geçen yılın en iyi performans gösteren reklamı oldu. Söz konusu iletişim kampanyasının, dijital reklamcılığın en etkili değerlendirme ölçeği olarak kabul edilen ‘YouTube Ads Leadeboard’da “2020 Yılının En İyi Performans Gösteren Reklamı” seçildiği ifade edildi. Aptamil’in zirveye yerleştiği listede, Türkiye’de en iyi performans gösteren ilk 10 reklam yer alıyordu. Söz konusu kampanyada ise şirket, bağışıklığın önemine ve bebekli ailelerin günlük ritimlerine dikkat çekmişti. Azra Akın’ın bebeğini besleyen, uyutan ve onunla oynayan bir anne olarak yer aldığı “TBWA\Istanbul” imzalı reklam filminin yönetmen koltuğunda ise Kıvanç Baruönü yer alıyordu.  

Nutricia Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu, konuya ilişkin açıklamasında “Tüketiciler her gün markalı veya markasız binlerce içeriğe maruz kalıyor. Amacımız, iş sonucu getiren güçlü bir video içeriği üretmek için diğer içeriklerin arasından sıyrılarak fark edilebilmek, akılda ve kalplerde kalabilmek. Bu kapsamda Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nin son reklam filmini, güçlü bir tüketici iç görüsü, yapay zeka teknolojisi ve nöro-pazarlama araştırmalarıyla optimize edilen yaratıcı reklam fikri ile hazırladık ve 2020 yılının en iyi reklam filmi seçildik” ifadelerine yer verdi. 

Aydoğdu: ‘Yapay zeka ile geliştirilen reklam, güçlü bir tüketici iç görüsü ile hazırlandı’

Yapay Zeka ile Geliştirilen Reklam

Hikayenin her zaman tüketici iç görüsüyle başladığını belirten Aydoğdu ayrıca, “Hayatın neredeyse her alanında olduğu gibi hızla dijitalleşen dünyada teknolojinin ve datanın katkısıyla video içeriğin geliştirilme şekli de dönüşüyor. Bu amaçla Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nin son reklam filmini güçlü bir tüketici iç görüsü, yapay zeka teknolojisi ve nöro-pazarlama araştırmalarıyla optimize edilen yaratıcı reklam fikri üçlüsü kombinasyonuyla hazırladık ve 2020 yılının en iyi reklam filmi seçildik” ifadelerini kullandı. 

Yapay zeka ile geliştirilen reklam filmine ilişkin açıklamasında reklamlarda dijital dönüşümün etkisine de değinen Aydoğdu, Pandemi sürecinde gerek kısıtlamalar gerekse kalabalık ortamlarda yaşanan sağlık endişesi nedeniyle ebeveynler, doktorlarıyla daha az görüşmeye başladı. Danone tarafından globalde yapılan bir araştırmaya göre, 0-12 ay bebeği olan ebeveynlerin yüzde 64’ü 2 doktorlarıyla eskisi gibi sık görüşemiyor. Bu durumun internette araştırma yapma sıklığını artırdığını analiz ettik. Söz gelimi bebek beslenmesi ve tarifleri ile ilgili olarak Google’da yapılan araştırmalar yüzde 106, sütüm yetiyor mu gibi sorular yüzde 57 oranında arttı. Tüketiciler o anki ihtiyaçlarına özel bilgileri, kişiye özel olarak o anda görme ihtiyacında” diye konuştu. 

Şirketin pazarlama direktörü, taleplere karşılık verebilmek ve anne-babaların yanında olabilmek için pandemi sonrası tüm platformlarındaki içerikleri kişiselleştirmek üzere aksiyonlar aldıklarını da sözlerine ekledi. Aydoğdu, daha sonra sözlerine şu ifadelerle devam etti: Aptamil Çocuk Devam Sütleri çatısı altında, ‘Yeni Anne Babaların Yanındayız’ platformumuz ile ilkadimlarim.com web sitemiz, YouTube kanalımız ve diğer İlkadımlarım platformlarımızda ebeveynlerin sorularını bir uzmana sorup yanıt alabilecekleri interaktif videolar üretmeye başladık, video içeriklerimizi merak edilen soruların cevaplarını bulmaya yönelik zenginleştirdik. ‘Covid-19 ile İlgili Genel Bilgiler’den ‘Bebeklerde ve Çocuklarda Koronovirüs’e ve ‘Anne Karnından Korona Geçer mi?’ye kadar annelerin ihtiyacı olan pek çok konuda ilkadimlarim platformlarımıza yeni video içerikleri ekledik. Platformlarımızı ve içeriklerimizi tüketici ihtiyaçlarına yönelik geliştirmek için sürekli olarak çalışıyoruz.” 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tevel Aerobotics, Uçabilen ve Meyve Toplayan Yapay Zeka Destekli Bir Otonom Robot Geliştirdi  

Gerçek Zamanlı Tsunami Tahmini Yapabilen Yapay Zeka Destekli Bir Algoritma Geliştirildi

Yapay Zeka Tabanlı Sanatçı Robot Ai-Da, Londra’da Otoportre Sergisi Açacak 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz