Cumartesi, Şubat 27, 2021
Ana Sayfa Dijital Mobil Konser Uygulaması Musixen’e Yeni Özellikler Eklendi

Mobil Konser Uygulaması Musixen’e Yeni Özellikler Eklendi

Mobil konser uygulaması Musixen’e yeni özellikler eklendi. Dijital performans platformu Musixen ’de artık sanatçılar performansları için biletleme yapabilecek. Bunun yanı sıra eski konserler de tekrardan izlenebilecek.

Müzisyen ve sahne sanatçılarının canlı performanslarının izlenebildiği bir uygulama olan Musixen’de izleyiciler dilekleri yerden sevdikleri sanatçıların performanslarını izleyebiliyor. Sadece müzik için geçerli olmayan, sahne sanatları ve tiyatro gibi pek çok alanda performansın takip edilebildiği Musixen, 2020 yılının mayıs ayında kullanıcı beğenisine sunuldu. Özellikle pandemi döneminde büyük yara alan pek çok sahne sanatçısı ve müzisyenin izleyicisiyle dijital bir şekilde buluştuğu platformun hazırlıkları ise 2019 yılının son aylarında başlamıştı. 6 aylık yazılım geliştirme sürecinin ardından kullanıma açıldı.

Müzisyen ve sahne sanatçılarının seslerini duyurabilecekleri, sanatseverlerin de sevdikleri sanatçıların canlı performanslarını izleyebilecekleri Musixen, yepyeni uygulamaları hayata geçiriyor. Etkinlikleri dijital ortama taşıyan ve en sevilen sanatçıları ev konforunda izlenmesini sağlayan Musixen’in yeni uygulamaları hem sanatçılara hem de kullanıcılara hitap ediyor.

Musixen ‘de Sanatçılar biletleme yapabilecek

Sanatçılar daha önce canlı yayında kendilerine gönderilen paketler üzerinden gelir elde edebiliyordu. Şimdi bu özelliğe ek olarak biletleme de yapabilecekler. Performansları için bilet fiyatlarına kendileri karar veren sanatçılar biletlemenin yüzde 50’sini alabiliyor. Gelen bir diğer yenilik ise daha önceki tüm canlı performansların tekrar izlenebilmesi imkanı. Böylece kullanıcılar, sevdikleri sanatçıların performansını tekrar tekrar izleyebilecek.

Kişiye özel videolar

Musixen kullanıcıları, Musixen sanatçılarından kendileri veya sevdikleri için özel videolar isteyebilecek. Örneğin sevdikleri birinin doğum günü kutlaması veya geçmiş olsun dilekleri sanatçılar tarafından yapılabilecek. Bu da sanatçılara ek gelir imkanı sunarken kullanıcılar da başka hiçbir yerde olmayan, çok özel bir videoya sahip olacak.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll için Tıklayınız..

İlginizi Çekebilir:

Dijital Müzik Platformları, Bünyelerindeki Irkçı ve Homofobik İçeriklere İlişkin Yeni Bir Hamle Yaptı

Dijital Sigortacılık Uygulaması ‘Juno’, Anadolu Sigorta Tarafından Kullanıma Açılıyor 

Türk Telekom’un Dijital Oyun Platformu ‘Playstore’, ‘FIFA 21’ Oyununu Tüm Dünyayla Aynı Anda Kullanıcıları ile Buluşturuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR