Mobil işlemci sektörünün önemli isimlerinden Qualcomm’un 2022 yılı amiral gemisi akıllı telefonlara güç vermesi beklenen yonga seti Snapdragon 895 ‘ten güç alacak ilk cihazın belli olduğu söyleniyor. Çin merkezli kaynakların aktardığına göre Snapdragon 895 ’i ilk kullanan cihaz Xiaomi Mi 12 olacak. 

ABD merkezli mobil Qualcomm, aralık ayında 5 nm teknolojisiyle şimdiye kadar geliştirdiği en iyi çip olan Snapdragon 888’i tanıttı. Şirketin 2021 model amiral gemisi telefonlara güç veren yeni işlemcisini kullanan ilk cihaz ise Xiaomi’nin tasarımı ve özellikleriyle beğeni toplayan Mi 11 olmuştu. Ortaya çıkan haberlere göre ise Qualcomm 2022 yılı için çalışmalarını hızlandırdı. Bu bağlama Çinli kaynakların aktardığı bilgilere göre Snapdragon 895 olarak anılması beklenen yeni yonga seti hakkında ortaya bazı bilgiler çıktı. 

Detaylara göre, Qualcomm’un yeni amiral gemisi işlemcisi 2022 yılında kullanılmaya başlanacak. Şirketin yeni işlemcisini 4 nm fabrikasyon sürecinden geçireceği ve TSMC tarafından üretileceği belirtiliyor. Samsung’un 5 nm teknolojisiyle geliştirdiği Snapdragon 888’ten daha güçlü olması beklenen 895’in özellikle enerji tasarrufunu artırması ve daha performanslı olacağı söyleniyor. Bu bağlamda belirtilenlere göre, Snapdragon 895, 10 Gbps’ye kadar indirme hızını destekleyen Qualcomm X65 5G modemi bünyesinde taşıyacak. Şirketin 5G PowerSave 2.0 güç tasarrufu teknolojisine de sahip olması beklenen yeni işlemcinin ilk olarak hangi telefonda kullanılacağı bilgisi de paylaşıldı. 

Snapdragon 895 ‘i kullanan ilk telefon Mi 12 olacak

Elde edilen verilere göre, Qualcomm’un bu yılın sonunda yeni yonga seti 895’i piyasaya sürecek. Ancak genellikle yıl sonunda tanıtılan yeni yonga setleri yeni yılla birlikte tüketici hizmetine sunulabiliyor. 2020’nin Aralık ayında tanıtılan ve ilk olarak Mi 11 ile birlikte piyasaya sürülen Snapdragon 888 gibi, yeni yonga setinin de aralık ayında tanıtılıp ocak ayında tüketici beğenisine sunulacağı söyleniyor. Bu bağlamda tıpkı bu yıl olduğu gibi şirketin en yeni ve en güçlü işlemcisini kullanan ilk akıllı telefon Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi olacak. Aktarılanlara Snapdragon 895’i den gücünü alan ilk cihaz Xiaomi Mi 12 olacak. 

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi, Yeni Amiral Gemisi ‘Mi 11’ Akıllı Telefon Modelini Küresel Pazarda Satışa Sunacağını Açıkladı 

2.500 Dolarlık Sony Xperia Pro, Snapdragon 865 ile Satışa Çıkınca Tepki Topladı

Galaxy S21 Ultra İnceleme I 100X ZOOM:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz