Qualcomm, ASUS ile birlikte yeni oyuncu telefonları yapmaya hazırlanıyor. Rog 3 akıllı telefon modeliyle oyuncu telefonları sektöründe adından söz ettiren ASUS, Qualcomm iş birliği ile gündeme daha çok gelecek gibi görünüyor.

Akıllı telefon sektöründe özellikle son birkaç yıldır sık sık gündeme gelen oyuncu telefon segmenti, tüketici isteği de göz önüne alınınca pek çok üretici tarafından daha fazla ilgi görmeye başladı. Bu bağlamda ASUS da, tıpkı Black Shar Igoo ve Nubai gibi kendi oyuncu telefonunu piyasaya sürdü. Elde edilen yeni bilgilere göre ASUS, oyuncu telefon sektöründe isminden daha fazla söz ettirecek. 

Tayvan merkezli Digitimes’ta yer alan bilgilere göre, ASUS ve Qualcomm bir iş birliği gerçekleştiriyor. Bu iş birliği sayesinde işlemci sektöründe başarısını ortaya koyan Qualcomm’un ASUS ile birlikte kendi oyuncu telefonunu çıkaracağı iddia ediliyor. Hatta söz konusu iddiaya göre, bu akıllı telefonlar 2020’nin sonlarında piyasaya sürülebilir. 

Oyuncu telefonları Snapdragon 875’ten gücünü alacak

Söz konusu iş birliğinde, ASUS’un akıllı telefonun donanımı ve tasarımıyla ilgileneceği belirtiliyor. Qualcomm’un ise cihazın endüstriyel tasarımıyla ve yazılım optimizasyonuyla ilgileneceği aktarılıyor. Henüz hakkında pek bilgi sahibi olunmasa da iki şirketin oyuncu telefonlarında Snapdragon 875 işlemcisinin kullanılacağı söyleniyor. 

İşlemci sektörünün önde gelen isimlerinden Qualcomm, genellikle yeni amiral gemisi işlemcilerini her yılın son aylarında piyasaya sürüyor. İddialarda yer alan “telefonlar bu yılın sonlarında piyasaya sürülebilir” ifadesi bu bakımdan pek mantıklı görünmüyor. Şirketin bu yılın sonlarında kendi oyuncu telefonlarını tanıtacağı ihtimali daha yüksek görülürken cihazın satışa bir sonraki yılın ilk çeyreğinde çıkabileceği ifade ediliyor. 

Qualcomm ve ASUS arasında gerçekleşen “oyuncu telefonu” anlaşmasının yalnızca tek bir akıllı telefon modeli için geçerli olmadığı ve iki firmanın daha sonra çıkaracağı oyuncu telefonlarında da birlikte çalışacağı ifade ediliyor. Qualcomm ve ASUS arasında gerçekleşen anlaşmada ekranlar, bellekler, kameralar, batarya ve soğutma sistemleri gibi parçalar da yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:

LG, Wing İsimli Akıllı Telefonunun Fiyatını ve Çıkış Tarihini Açıkladı

Samsung, Yeni ‘Galaxy M31s’ Akıllı Telefon Modelini Türkiye’de Ön Siparişe Sundu!

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz