4129Grey, Metaverse ve sanat dünyasını dönüştüren NFT konularına odaklanan yeni departmanını açtı

Reklam ajansı 4129Grey, Metaverse ve NFT projelerine odaklanacak yeni bir departmanı hayata geçirdiğini duyurdu.4129Grey, yeni ekibiyle birlikte özellikle Metaverse alanında yaratıcı konseptler üretmek ve marka ihtiyaçlarına hizmet edecek projeler geliştirmek hedefiyle çalışacak. Markalara bu alanlarda danışmanlık, ürün geliştirme ve stratejik ortaklık desteği verecek.

420 milyar dolarlık pazar iddiası

4129Grey’in bağlı olduğu AKQA Group İstanbul’un CEO’su Alemşah Öztürk, yeni yapılanmaya ilişkin değerlendirmesinde, “Şu an Metaverse, dünyanın en ilgi çeken, merak uyandıran konuları arasında. Tüm markaların, yatırımcıların ilgiyle takip ettiği bu alanda 420 milyar dolarlık bir pazar söz konusu. Web 3.0 ve Metaverse, NFT’lerden ve oyunlardan çok daha fazlasını temsil ediyor. İnsanların etkileşim şeklini değiştirecek olan, akıllı telefonların ilk çıktığı günler gibi bir dönemdeyiz.” ifadelerini kullandı.

Markaları ‘MetaverseReady’ hale getirmeyi hedefliyoruz

AKQA Group İstanbul Chief Creater Officer’ı Sami Basut, bu yeni dünyada markaların yaratacağı deneyimleri tasarlamak, uygun olabilecek markaları ‘MetaverseReady’ hale getirmek konusunda çok heyecan duyduklarını belirtirken; AKQA Group İstanbul Chief Digital Officer’ı Kayhan Dural da, “4129Grey kurulduğu günden bu yana teknoloji ve yaratıcılık kesişiminde çalışan ve başarılı işler üreten bir yapı oldu. Şimdi Web 3.0 deneyimimizle bunu daha da ileriye taşımak istiyoruz“ bilgisini verdi.

4129Grey altında oluşturulan yeni departman Blockchain DeFi, NFT ve Gaming alanlarında Pera Finance, Spintop Network, Heroes Chained, Fluffy Polar Bears gibi projelerde tecrübe sahibi bir ekipten oluşuyor. Ekip şimdiden NFT koleksiyonu, Blockchain Oyunları ve Metaverse World Building konularında projeler üzerinde çalışıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz