Samsung Galaxy S21 S Pen Desteği

Kısa bir süre önce Çin’de ve Hindistan’da ön siparişe açılan ve yurt dışı satış fiyatları ortaya çıkan ‘Samsung Galaxy S21’ ailesinin üst segment modeli ‘Galaxy S21 Ultra’nın, ‘S Pen’ desteği ile geleceği doğrulandı. Serinin, 14 Ocak tarihinde tanıtılacağı biliniyordu.  

Aralık ayı başlarında Samsung CEO’su TM Roh, ‘Note’ serisinin popüler özelliklerinin yakında diğer akıllı telefon serilerine de gelebileceğine işaret etmişti. Söz konusu açıklama, merakla beklenen ‘Galaxy S21’ serisine ‘S Pen’ ekleneceği iddiasını akıllara getirmişti. Fakat ‘FFC’ tarafından hazırlanan bir rapor, konuya ilişkin şüpheleri tamamen ortadan kaldırdı. Rapor sonrası;Samsung Galaxy S21’ ailesinin üst segment modeli ‘Galaxy S21 Ultra’nın, ‘S Pen’ desteği ile geleceği de kesinleşmiş oldu.  

Samsung Galaxy S21 S Pen Desteği

Hazırlanan raporda, ‘SMG998B’ kodlu bir test cihazı yer aldı. Söz konusu kodun, ‘Galaxy S21 Ultra’ için kullanıldığı da biliniyordu. Rapora; test cihazının, ‘S Pen’ ile iki farklı modda kullanılabildiği notu düşüldü. Diğer yandan; ‘Galaxy S21 Ultra’da, ‘Galaxy Note’ serisindeki gibi ‘S Pen’in yerleştirilmesi için oluşturulmuş bir boşluk bulunmayacağı ifade edildi. Kullanıcıların, ‘Galaxy S21 Ultra’yı halihazırda sahip oldukları bir ‘S Pen’ ile kullanabilecekleri veya Samsung mağazalarından yeni bir ‘S Pen’ akıllı kalem satın alabilecekleri dile getirildi. Güney Koreli teknoloji devinin, bu nedenle ‘S Pen’in yerleştirilebileceği bir kılıf modeli de piyasaya sürebileceği tahmin edildi.  

‘Samsung Galaxy S21 Ultra’, kablosuz güç aktarımı teknolojisini de destekleyecek 

Samsung Galaxy S21 Kablosuz Güç Aktarımı

Diğer yandan rapor; ‘S Pen’ desteği yanında, ‘Samsung Galaxy S21 Ultra’nın kablosuz güç aktarımı desteği olacağını da ortaya çıkardı. Söz konusu özelliğin; kullanıcıların, ‘Galaxy Buds Pro’ gibi aksesuarlarını ‘Galaxy S21 Ultra’ ile şarj edebilmesini mümkün kılacağı belirtildi. Ayrıca cihazın, kaybolan nesnelerin daha kararlı bir biçimde bulunmasına olanak tanıyan ‘Wi-Fi 6E’ ve ultra geniş bant teknolojisini de destekleyeceği ifade edildi.  

Samsung’un, ‘Galaxy S21’ ailesini 14 Ocak 2021 tarihinde yapacağı online bir etkinlikte görücüye çıkarması bekleniyor. Şirketin; söz konusu etkinlikte ‘Galaxy Chromebook 2’, ‘Galaxy Buds Pro’ ve ‘Galaxy Watch Active 2’nin ‘Rose Gold’ rengini de tanıtacağı tahmin ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, ‘Galaxy S21’ Ailesini Çin’de Ön Siparişe Açtığını Duyurdu 

Samsung ‘Galaxy S21’ Serisinin Yurt Dışı Satış Fiyatları Ortaya Çıktı! 

Samsung Galaxy S21 Serisinin Tanıtım Tarihi Açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz