Samsung iPhone 12 Şarj Adaptörü Paylaşımı

Kısa bir süre önce gündeme gelen ‘Galaxy S21’ ailesinin kutuya adaptörsüz olarak yerleştirileceği iddialarının ardından Samsung, ‘iPhone 12’ serisinin kutusundan şarj adaptörü çıkmayışıyla dalga geçtiği paylaşımı sessiz sedasız sildi. Şirket, söz konusu paylaşımı 13 Ekim tarihinde ‘iPhone 12’nin tanıtılmasından hemen sonra Facebook üzerinden yapmıştı.  

Apple, online olarak gerçekleştirdiği ‘Hi Speed’ etkinliğinde tanıtılan ‘iPhone 12’ serisini kutusundan şarj adaptörü çıkmayarak kullanıcı beğenisine sunmuştu. Cihaz, kutusundan yalnızca şarj kablosu ve SIM kart iğnesi ile çıkıyordu. Benzer şekilde, Xiaomi’nin de ‘Mi 11’ serisini adaptörsüz bir biçimde piyasaya süreceği iddia edilmişti. Bu iddiaların hemen ardından Xiaomi CEO’su Lei Jun, resmi ‘Weibo’ hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda 28 Aralık’ta tanıtılacak ‘Mi 11’ ailesinin kutusundan şarj adaptörü çıkmayacağı yönündeki iddiaları doğrulamıştı. Böylece ‘Mi 11’ serisinin, kutusundan adaptör çıkmayan ilk Android akıllı telefon olacağı dile getirilmişti. Samsung’un 14 Ocak’ta tanıtacağı ‘Galaxy S21’ serisinin de kutusundan şarj adaptörü olmadan çıkacağı iddia edilmişti.  

Yaşanan gelişmeler sonrası; Xiaomi’ninApple’a atıfta bulunarak yaptığı ve ‘iPhone 12’yle dalga geçtiği bir paylaşım gündeme gelmişti. Söz konusu paylaşımda, ‘Mi 10T Pro’nun kutu içeriğine yer veriliyor ve “Endişelenmeyin. ‘Mi 10T Pro’da, hiçbir şeyi kutunun dışında bırakmadık” ifadeleri kullanıyordu. Xiaomi’nin, geçmişteki bu paylaşımına rağmen Apple’ın ayak izlerini takip ediyor olması da dikkat çekmişti. Benzer şekilde, Samsung da iPhone 12’ ailesinin tanıtıldığı gün serinin kutusundan şarj adaptörü çıkmayışıyla dalga geçtiği bir Facebook paylaşımı yapmıştı. Samsung şarj adaptörü görseliyle yapılan paylaşımda, “#Galaxy telefonunuz, ihtiyaç duyduğunuz her şeyi size verir. Şarj adaptörü gibi en temel parçalardan bir akıllı telefondaki en iyi kamera, batarya, performans, hafıza ve hatta 120 Hz ekran tazeleme oranına kadar…” ifadelerine yer verilmişti.  

Samsung iPhone 12 Şarj Adaptörü Paylaşımı

Galaxy S21’ serisinin kutusundan şarj adaptörü olmadan çıkacağı yönündeki iddialar da güçlendi 

Galaxy S21 Şarj Adaptörü

Bununla birlikte; paylaşımdaki fotoğrafta, şarj adaptörünün kutudan çıkacağına yönelik bir ibare de yer alıyordu. Fakat şirketin yeni amiral gemisi serisinin tanıtımına yaklaşılırken Samsung, söz konusu paylaşımı sessiz sedasız kaldırdı. Paylaşıma ilişkin bağlantıya tıklayan kullanıcıları, “Bu İçeriğe Şu Anda Ulaşılamıyor” uyarısı karşıladı. Yaşanan gelişme sonrası, Samsung’un Galaxy S21’ serisindeki modellerin kutusuna şarj adaptörü yerleştirmeyeceği yönündeki iddialar da güçlenmiş oldu.

Diğer yandan; geçmişte Apple, yeni nesil ‘iPhone’ modellerinden 3.5 milimetrelik ‘jack’ girişini kaldırdığında da benzer bir durum meydana gelmişti. Önce sosyal medya hesapları üzerinden Apple’ın bu hamlesiyle dalga geçen Güney Koreli teknoloji devi, daha sonra kendi cihazlarında da kulaklık girişini kaldırmaya başlamıştı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xiaomi CEO’su, ‘Mi 11’ Ailesinin Kutudan Şarj Adaptörü Olmadan Çıkacağını Doğruladı 

‘Samsung Galaxy S21 Ultra’nın, ‘S Pen’ Desteği ile Geleceği Doğrulandı 

Samsung Galaxy S21 Serisinin Tanıtım Tarihi Açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz