Xiaomi, yeni akıllı telefon yüzünü duyurdu. Şirket Mi 11’in lansmanında görücüye çıkardığı arayüzünü MIUI 12.5 koduyla tanıttı. Yeni Xiaomi arayüzü hem daha fazla kullanıcı deneyimi hem de performans sunacak.

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi, dün anavatanında düzenlediği bir etkinlikle yeni amiral gemisi Mi 11’i görücüye çıkardı. Şirket lansman sırasında ayrıca MIUI’ın en yeni sürümü MIUI 12.5’i de resmi olarak tanıttı. Yeni arayüzle Xiaomi, POCO ve Redmi akıllı telefonlara gelecek özellikler ortaya çıkmış oldu.

Çinli şirket, yeni arayüzünde yaptığı performans iyileştirmelerine oldukça detaylı bir şekilde değindi. MIUI 12.5 arayüzüyle birlikte gelen uygulama sayısını 9’a düşürdüklerini açıklayan Xiaomi, uygulamalar arasındaki geçişlerin iyileştirildiğini ve daha eskiye nazaran daha iyi bir performans elde ettiklerini belirtti.

MIUI 12.5 ile gelen uygulama sayısı 9’a düştü

Çinli şirketin açıklamasına göre, MIUI 12.5, MIUI 11’e nazaran yüzde 25’lik bir enerji tasarrufu sağlayacak. Bunun yanı sıra yeni arayüzün Süper Duvar Kağıtları özelliği, Mountain Snow özellikle iyileştirmeler içerecek. Söz konusu özellikle kullanıcılar duvar kağıtlarını günün hangi saatinde olduğuna göre değişiklik gösterecek.

MIUI 12 Süper Duvar Kağıtları Mountain Snow ‘un gösterildiği video

MIUI 12.5’in sesleri tasarlanırken doğadan ilham alındığını belirten Xiaomi, yeni arayüzüne hayvan seslerinden rüzgara kadar pek çok doğal ses ekledi. Bu bağlamda, kullanıcılar bildirim seslerini rüzgar hışırtısı ya da bir kuş cıvıltısı yapabilir. 

MIUI 12.5 animasyonlarının videosu

Xiaomi’nin yeni arayüzüyle ayrıca, haptic dokunma teknolojisi de kullanıcılara sunulacak. Bu şekilde kullanıcıların telefon deneyimleri, görme ve duymanın da ötesinde dokunarak da gelişecek. Çünkü MIUI 12.5’e eklenen titreşim motoru ile uyumlu çalışacak ve dokunulan yüzeye göre farklı geri bildirimler sunacak.

MIUI 12.5 güncellemesi alacağı açıklanan Xiaomi telefonlar

  • Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro, 10 Ultra ve Mi 10 Youth Edition
  • Redmi K30, K30 5G, K30 Pro 5G, K30i 5Gv, K30S Ultra ve K30 Ultra
  • Xiaomi Mi 9 ve Mi 9 SE
  • Xiaomi Mi CC9e ve Mi CC9 Pro
  • Redmi K20 ve K20 Pro
  • Redmi 10X 5G ve 10X Pro 5G
  • Redmi Note 9 5G
  • Redmi Note 7 ve Note 7 Pro

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi Mi 11, Rekabeti Artıracak Özelliklerle Geldi

Xiaomi CEO’su, ‘Mi 11’ Ailesinin Kutudan Şarj Adaptörü Olmadan Çıkacağını Doğruladı 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz