Sahibinden.com TOBB İş Birliği

sahibinden.com, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ile emlak danışmanları ve motorlu kara taşıtı ticareti yapan kişilerin uzmanlaşması ve yeni girişimcilerin yetişmesi için yeni bir eğitim iş birliği gerçekleştirdi. “Mesleki Uzmanlık Eğitimleri” projesinin; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Sürekli Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan eğitimler ile taşınmaz ticareti ve motorlu kara taşıtı ticareti sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin mesleki yetkinliklerini artırırken, yetki belgesi sürecinde de katılımcılara destek olacağı kaydedildi. 

sahibinden.com, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ile emlak danışmanları ve motorlu kara taşıtı ticareti yapan kişilerin uzmanlaşması ve yeni girişimcilerin yetişmesi için yeni bir eğitim iş birliği gerçekleştirdi. Aktarılan detaylara göre; “Mesleki Uzmanlık Eğitimleri” projesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Sürekli Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan eğitimler ile taşınmaz ticareti ve motorlu kara taşıtı ticareti sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin mesleki yetkinliklerini artırırken, yetki belgesi sürecinde de katılımcılara destek olacak. Ayrıca bu alanda iş kurmak isteyen yeni girişimcilerin de mesleki eğitimlerini tamamlayarak yönetmeliğe uygun şekilde sektöre adım atmaları hedeflenecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan profesyoneller ve girişimci adayları, TOBB Meybem tarafından yapılacak “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınavında sahibinden.com kullanıcılarına özel indirimlerden faydalanabilecek. 

“Mesleki Uzmanlık Eğitimleri” projesi kapsamında Haziran ayından itibaren düzenli olarak gerçekleşecek eğitimler, ‘sahibinden Akademi’de yer alan çevrimiçi eğitim platformu üzerinden canlı yayınlanacak. Dört farklı başlıkta ele alınacak olan Emlak Eğitimleri ve Motorlu Kara Taşıtları Ticareti Eğitimleri; Yasal Mevzuat ve Formlar, İş Yönetimi, Müşteri İlişkileri ve Dijital Platformlarda Pazarlama konularını kapsayacak. Bu sertifikayı alan emlak profesyonelleri, “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” kapsamında Yetki Belgesi almak için ihtiyaç duydukları üniversite onaylı 100 saatlik eğitim şartını sağlamış olacak. 

Sertifika programındaki sektörel eğitimlere ek olarak katılımcılar, ‘Mesleki Yeterlilik Sınavı Hazırlık Eğitimi’nden de faydalanabilecek. TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında; ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne ihtiyaç duyan tüm sahibinden.com kullanıcılarına, sınav ücretlerinde indirim sağlanacak. 

TOBB Başkanı, TOBB ETÜ Rektörü ve sahibinden.com CEO’su, konuya ilişkin açıklama yaptı

Sahibinden.com TOBB

Diğer yandan; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, eğitimle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hisarcıklıoğlu, konuya ilişkin açıklamasında “Ticaret Bakanlığımız ikinci el motorlu kara taşıtı ve gayrimenkul danışmanlığı sektörlerinde hizmet kalitesinin yükseltilmesi için bazı düzenlemeler yaptı. Bu düzenlemelere göre şirket sahipleri mesleki yeterlilik belgesi almadan bu faaliyetleri yürütemeyecek. Sektörde faaliyet göstermek için işletmelerin de yetki belgesi alması gerekiyor. Ayrıca gayrimenkul danışmanları için ise yeni bir düzenlemeye daha imza atılarak daha önce bu işi yapmamış kişiler için 100 saatlik eğitim şartı getirildi. Bakanlığımızın hayata geçirdiği yeni düzenlemelere üyelerimizin uyum sağlayabilmesi adına sahibinden.com ve TOBB ETÜ iş birliğinde ücretsiz eğitimler tasarladık. Bu mesleği icra eden veya bu alanda kariyer yapmak isteyen herkes 100 saatlik zorunlu eğitimi uzaktan alabilecekler. Dijital pazarlama, internet üzerinden ilan ve portföy takibi ve müşteri hizmetleri gibi içeriklerin yer aldığı eğitimin sonunda TOBB ETÜ tarafından verilecek başarı sertifikası ise mesleki yeterlilik başvurusunda kullanılabilecek. Motorlu kara taşıtı ticareti ve gayrimenkul danışmanlığı alanında faaliyet gösteren tüm üyelerimizin bu iş birliğinden istifade etmesini bekliyor sektörlerimize yönelik desteklerimizin devam edeceğini vurgulamak istiyorum” ifadelerine yer verdi. 

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Sarınay ise konuyla ilgili olarak “Bugün bizi bir araya getiren iş birliği kapsamında gerçekleştirilecek eğitimlerin içeriği, kurucumuz TOBB’un ve sahibinden.com’un görüşleri dikkate alınarak TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Emlak Danışmanlığı Eğitimi 100 saat; Araç Ticareti Eğitimi 35 saat devam edecektir. TOBB ETÜ SEM, yüzde 70 devam şartını sağlayan veya sınavda başarılı olan katılımcılara TOBB ETÜ onaylı dijital başarı sertifikası hazırlayacaktır. TOBB ve sahibinden.com ile birlikte yürüteceğimiz bu iş birliği sayesinde emlak ve motorlu kara taşıtı ticareti yapan profesyonellere destek olurken bu sektörlere girerek çalışmak isteyen kişilere de yardımcı olacağız. Eğitimlerimize bu sektörlerde çalışan ve çalışmak isteyen tüm profesyonelleri davet ediyoruz” dedi. 

sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş da şu ifadelerle iş birliğine ilişkin düşüncelerini aktardı: “TOBB ile yürüteceğimiz bu iş birliği ile emlak danışmanlarına ve motorlu kara taşıtı ticareti yapan kişilere destek olmayı planlıyoruz. Emlak sektöründe, hem yetkinliklerinin artırılmasını hem de bu alanda iş kurmak isteyenlere destek olarak istihdama katkı sağlamayı hedefliyoruz. Eğitim iş birliği kapsamında ikinci el motorlu taşıt ticareti yapan profesyonellerin de işlerini büyütmelerini ve daha verimli yürütmelerini sağlayacak ayrı bir uzmanlık programı geliştirdik. 2021 yılı sonuna kadar 10.000 kişinin katılabileceği şekilde eğitim alt yapısını hazırladık.” 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Sahibinden.com’da Bu Yıl, 50 Milyon Liralık Bir Otomobilin Hayali Kuruldu!

Rekabet Kurumu, ‘Sahibinden.com’ Hakkında Soruşturma Başlattı!

‘sahibinden.com’, Araç İlanları Kategorisine İlişkin Eylül Ayı Verilerini Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz