Okuma Süresi
1 dakika

Samsung, S Pen desteğini daha fazla cihaza entegre edileceğini açıkladı. Samsung ’un popüler serisi Galaxy Note için kullanılan S Pen teknolojisi, bu sene Galaxy S21 Ultra için ilk kez gelmişti. Şirket, ilerleyen dönemlerde daha fazla cihazın bu teknolojiyi destekleyeceğini belirtti. 

Güney Kore merkezli Samsung’un geçmiş dönemde sadece Galaxy Note serisi akıllı telefonları için kullandığı S Pen desteği artık daha farklı cihazlarda da kullanılacak. Normalde Galaxy Note serisinin ikonikleşen S Pen desteği bu sene ilk defa şirketin yeni amiral gemisi yeni akıllı telefonu Galaxy S21 Ultra için de  gelmişti. Samsung yaptığı resmi bir açıklamayla ilerleyen dönemlerde farklı cihazlarında bu teknolojiyi bünyesinde barındıracağını belirtti. 

Samsung yaptığı açıklamada, tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırmak için sürekli olarak yeni teknolojiler geliştirmeye odaklandıklarını belirtti. S Pen desteğini artık sadece Galaxy Note serisi için kullanmayacağını dile getiren şirket, sadece akıllı telefonlarda değil, farklı cihaz kategorilerinde de bu teknolojiyi kullanacağını söyledi.

Samsung ’un S Pen ile ilgili yaptığı tam açıklama ise şöyle:

“Tüketicilerimizin hayatlarını daha kolay ve daha iyi hale getirmek için kesintisiz ve sürekli olarak akan yeni mobil deneyimler geliştirmeye kararlıyız. S Pen deneyimini Galaxy S21 Ultra’ya genişletmek için cesur bir karar verdik ve gelecekte S Pen deneyimini başka cihaz kategorilerine de genişletmeyi planlıyoruz.”

Şirketin bahsettiği “ek cihaz kategorileri”nin ne anlama geldiği ilerleyen dönemlerde daha net bir hal alacaktır. Ancak ortaya çıkan bazı sızıntılar S Pen desteğinin Galaxy S21 Ultra’nın haricinde, şirketin yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelinde de görüleceğini öne sürüyor. Samsung Galaxy Z Fold 3 ismiyle anılması beklenen cihaz eğer S Pen desteğiyle gelirse, katlanabilir ekranlı telefonlar arasında önemli bir fark yaratabilir. Bakalım yeni gelişmelerde neler ortaya çıkaracak.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, Şarj Adaptörsüz Gelen ‘Galaxy S21’ Sonrası Kutu İçeriği ile İlgili Yeni Bir Açıklama Yaptı! 

Samsung ’un Yeni Amiral Gemisi Galaxy S21 Ultra Resmi Olarak Tanıtıldı!

Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra arasındaki farklar neler? Samsung Galaxy S21 serisine ilk bakış:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz