Samsung Kutu İçeriği

Samsung, şarj adaptörsüz gelen ‘Galaxy S21’ serisi sonrası satışa sunduğu telefonların kutu içeriği ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Kutu içeriğinin kademeli olarak sadeleştirileceğini duyuran şirket, bazı giriş segment cihazları ve ‘Note’ serisinde bir süre daha kutuya şarj adaptörü yerleştirmeye devam edeceğine işaret etti.  

Geçen yılın sonlarında online olarak gerçekleştirilen ‘Hi Speed’ etkinliğinde ‘iPhone 12’ ailesini görücüye çıkaran Apple, serinin kutudan şarj adaptörü olmadan çıkacağını açıkladı. Bu gelişmenin hemen ardından Xiaomi de Aralık ayı sonlarında ‘Mi 11’ serisini tanıttı ve cihaz kutusuna, şarj adaptörü yerleştirilmeyeceğini ifade etti. Bunun üzerine, söz konusu furyaya Samsung da katıldı. Şirket, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği ‘Unpacked’ etkinliğinde yeni amiral gemisi serisi ‘Galaxy S21’i görücüye çıkardı ve kutuda yalnızca şarj kablosu bulunacağını duyurdu. Söz konusu hamlenin, çevreyi korumak için yapıldığı ve teknolojik atıkları minimuma indirmeyi hedeflediği ifade edildi. Güney Koreli teknoloji devi, tanıtım sonrası hızlı bir biçimde eleştiri oklarının da hedefi haline geldi.  

Yaşanan gelişmeler sonrası Samsung, kutu içeriği ile ilgili yeni bir açıklama daha yaptı. Açıklamasında kutudan şarj adaptörü çıkmamasının kalıcı hale getirileceğine işaret eden şirket, kutu içeriklerinin kademeli olarak sadeleştirileceğinin de altını çizdi. Kullanıcıların, bir anda adaptör ve kulaklıktan mahrum kalmayacağı belirtildi. Güney Koreli teknoloji devi ayrıca, bazı giriş segment cihazları ve ‘Note’ serisinde bir süre daha kutuya şarj adaptörü yerleştirmeye devam edeceğine işaret etti. Şirketin bu tip bir karar almasının; OppoHuaweiRealme ve LG gibi diğer teknoloji devlerini de etkileyebileceği tahmin edildi.  

Samsung, şarj adaptörü ile ilgili açıklamasında aksesuar kullanımı konusundaki eğilimlere de değindi

Samsung Şarj Adaptörü

Diğer yandan; Samsung, şarj adaptörü ile ilgili açıklamasında kendi kullanıcılarının aksesuar konusunda çok yenilikçi olmadığının da altını çizdi. Markadan yeni telefon alan bir kullanıcının eski kulaklığını kullanmaya devam ettiğini belirten şirket, benzer şekilde şarj adaptörü ve kablo konusunda da eski aksesuarların kullanılabileceğini dile getirdi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung ’un Şimdiye Kadar Sunduğu En İyi Ses Kalitesi: Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G Sahneye Çıktı  

Samsung ’un Yeni Amiral Gemisi Galaxy S21 Ultra Resmi Olarak Tanıtıldı!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz