justwatch-nedir
Okuma Süresi
1 dakika

JustWatch, Türkiye’de en çok kullanıcıya sahip dijital içerik platformları grafiğini paylaştı. Ocak 2021’den bugüne abone sayısında artış gösteren tek platform Netflix oldu.

JustWatch, Türkiye’de en çok tercih edilen dijital içerik platformlarını açıkladı. Tüm platformlar, 2021 yılında kullanıcı sayısında düşüş yaşarken, artış yaşayan tek platform ise Netflix oldu. Ayrıca paylaşılanlara göre BluTV, Türkiye’de %40 pazar payı ile lider konumda.

BluTV, Türkiye’de en çok kullanıcıya sahip dijital içerik platformu iken Netflix, %32 gibi bir oran ile 2. konumda yer alıyor. Ayrıca Netflix, 2021 yılının ikinci çeyreğinden üçüncü çeyreğine pazar payında %3 büyüme yakaladı. Mubi ise son çeyrekte %1 pazar payı büyümesi elde etti. BluTV, Netflix ve Amazon Prime Video üçlüsü, pazarın %90 gibi bir oranını kaplıyor.

justwatch-dijital-icerik-teknosafari

Ocak 2021 döneminden bugüne bakıldığında ise, Netflix pazar payında yükseliş yaşayabilen tek platform oldu. 10 aylık süreçte Netflix, pazar payında %6 yükseliş elde etti. Netflix dışındaki diğer platformlar ise her biri %1 olmak üzere düşüş yaşadı.

Ayrıca BluTV, Netflix, Amazon Prime Video, Mubi isimlerinin ardından geri kalan tüm dijital içerik platformları, yalnızca %2 pazar payına sahip. Son günlerde popüler olmaya başlayan Exxen de bu platformlar arasında yer alıyor.

justwatch-istatistik-teknosafari

JustWatch nedir?

Kişiye özel dizi ve film önerileri sunan arama motoru JustWatch, içerik aramaktan sıkılan kullanıcılar için geliştirildi. 2014 yılından beri hizmet veren platforma ülkemizden de erişim sağlamak mümkün.

Netflix, blutv, puhutv, Amazon Prime Video ve Google Play Movies gibi platformlardan ulaşılabilecek içerikleri kendi bünyesinde toplayan bu arama motoru ile beğendiniz türdeki dizi ya da filmlere ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Dizi ve Film Aramaktan Sıkılanlar için: JustWatch

Eylül Ayında En Çok İzlenen Diziler ve Filmler

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz