Boni Global’in geliştirdiği iş yeri güvenliği çözümü Safe Steps ’e eklenen  “HES Kodu Sorgulama Kurumsal Entegrasyon” modülü artık daha kapsamlı çözümler sunuyor.

Boni Global tarafından geliştirilen ve iş yerlerinde çalışanların üzerlerinde taşıdıkları giyilebilir cihazlar yardımıyla diğer insanlarla sosyal mesafeyi korumalarını sağlayan Safe Steps’e “HES Kodu Sorgulama Kurumsal Entegrasyon” modülü eklendi. Bu yeni modül sayesinde Safe Steps kullanan iş yerleri uygulamanın yönetim paneli üzerinden çalışanlarının ve ziyaretçilerinin HES kodunu sorgulayabilecek.

Safe Steps, HES Kodu Entegrasyonu nasıl çalışıyor?

HES kodu, “Kontrollü Sosyal Hayat” kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerde kurumlarla ve kişilerle, COVID-19 hastalığı açısından kişinin herhangi bir risk taşıyıp taşımadığını güvenli şekilde paylaşmasına yarıyor. Paylaşılan HES kodları uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabiliyor.

Getirilen yeni düzenlemeye göre 500 ve üzeri çalışana sahip iş yerleri Sağlık Bakanlığı’na başvurarak HES kodu sorgulama iznini alabiliyor. Bu izne sahip şirketler, Safe Steps kullandıkları takdirde uygulamanın yönetim paneli üzerinden, ek işleme gerek duymadan çalışanlarının HES kodunu sorgulayabilecek. Anlık olarak çalışanların risk durumunu ve karantina bilgilerini kontrol edebilecek. Bunun haricinde, dışarıdan gelen ziyaretçilerin HES kodunu alarak onların da risk durumunu ve karantina bilgilerini ziyaretçi binaya giriş yapmadan öğrenilebilecek.

Bu entegrasyonu sağlayan ilk sosyal mesafe ve temas takibi aracı olan Safe Steps, gizlilik ihlallerinin önüne geçebilmek için çalışanların ve ziyaretçilerin sağlık durumlarını değil, sadece risk durumları ve karantina bilgilerinin görüntülenebilmesine izin veriyor. Safe Steps’te şifreli olarak tutulan bu bilgilere sadece firmanın yetkilendirdiği İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ya da İş Yeri Hekimi gibi kişiler erişim sağlayabiliyor.

Sağlık Bakanlığının verdiği serviste çalışanların sağlık bilgisi ya da COVID-19 test sonucu paylaşılmıyor. Sadece kişilerin risk ve karantina durum bilgisi görüntülenebiliyor. Bu sayede çalışan ve ziyaretçilerin kişisel gizlilik hakları koruma altında kalıyor.

Safe Steps nedir?

Safe Steps, işyerlerinde çalışanların üzerinde taşıdıkları giyilebilir cihazlar yardımıyla diğer insanlarla arasındaki sosyal mesafeyi koruyor. Oluşabilecek iş sağlığı ve güvenliği risklerine karşı tedbir alınmasını sağlayan işyeri güvenliği çözümüdür. İş yerleri için geliştirilen ve her türlü çalışma koşuluna uygun Safe Steps giyilebilir cihazları, kullanıcıları güvenli mesafeyi korumadıklarında ses, titreşim ya da ışık ile uyarıyor. Böylece çalışanlar, iş yerinde geçirdikleri süre boyunca sosyal mesafe kurallarına uyma konusunda uyarılıyor ve olası bir bulaşmanın önüne geçiliyor. Giyilebilir cihazlar aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği kurallar çerçevesinde tüm riskli yakın etkileşimleri kayıt altına alıyor. Kayıt altına alınan etkileşimler daha sonra Safe Steps yönetim paneli üzerinden işletme yetkililerince görüntülenebiliyor ve işletmede olası bir COVID-19 vakası tespit edilirse temas takibi verisi filyasyon raporlaması için kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir:

Sosyal Mesafe Kuralları, Tek Kişilik Kanepe Modellerine Yönelik Talebi Artırdı 

Güney Kore Sosyal Mesafe İçin Robot Garsonlar İşe Aldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz