Okuma Süresi
1 dakika

2017 yılında Apple tarafından satın alınan Shazam, tarayıcı üzerinde de çalışacak şekilde geliştirildi. 

Milyonlarca kullanıcıya sahip Shazam, 2017 yılında Apple tarafından satın alınmıştı. Şimdiye kadar mobil uygulama olarak karşımıza çıkan uygulama, Galaxy Store, Google Play Store ve App Store mağazalarında yer alıyor.

Apple, Shazam uygulamasını Chrome eklentisi olarak yayınladı. Kullanıcılar, Shazam’ı Chrome ve Chrome tabanlı tarayıcılara yükleyerek bir web sitesindeki şarkının adını anlık olarak bulabilecekler.

shazam-tarayici-teknosafari

Apple, eklentiyi “Bir Netflix ya da YouTube videosundaki, Soundcloud miksindeki veya Twitch’te yayınlanan bir bilgisayar oyunundaki şarkının adını mı merak ettin? Tek bir dokunuşla müzikleri tanımlayabilirsin” açıklaması ile paylaştı.

Chrome tarayıcı için geliştirilen Shazam eklentisi, Apple Music’e bağlanabiliyor. Bununla birlikte kullanıcılar, kayıtlı şarkılarına kolayca erişebiliyor. Ayrıca “Geçmiş Shazamlar” özelliği, kullanıcıların geçmişte Shazam ile bulduğu şarkılara hızlıca erişebilmesini sağlıyor. Ancak bu özellik, telefondaki Shazam geçmişi ile eşleşemiyor.

Shazam eklentisi, ilk aşamalarda bazı sıkıntılar yaşayabilir. Zira kullanıcılar, eklentinin bazı şarkılarını dakikalar geçmesine rağmen tanıyamadığını paylaşmış durumda. Ancak bu gibi problemler, kısa sürede gelen güncellemeler ile çözümlenecektir. Uygulamanın mobil sürümü, saniyeler içerisinde şarkının ismini, sözlerini, videolarını vb. bulabiliyor.

İlginizi Çekebilir:

Obilet, 2021 yılında 16 milyon bilet satışı ve %200 büyüme yakaladı

LG, susuz çalışan çamaşır makinesi üzerinde çalışıyor

Sahibinden üzerinden Metaverse arsaları satılmaya başladı

Xiaomi, tam ekran parmak izi sensörü patenti aldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz