Okuma Süresi
2 dakika

Apple Event’in 20 Nisan’da düzenleneceği ortaya çıktı. Apple’ın sesli asistanı Siri’nin söylediğine göre; Apple Special Event, 20 Nisan’da gerçekleşecek. Davetiyelerin yakın zamanda gelmesi bekleniyor. 

Apple’ın her yıl düzenlediği özel etkinliğinin tarihini Siri açıkladı. Sesli asistan Siri’ye “Bir sonraki Apple Special Event ne zaman?” diye sorulduğunda Siri, “Özel etkinlik 20 Nisan Salı günü Cupertino, CA’daki Apple Park’ta. Tüm ayrıntıları Apple.com’da bulabilirsiniz” diyor. Ancak Siri sadece ABD Apple Kimliği ile ilişkilendirilmiş bir cihaza sorulduğunda cevap veriyor. Biz Türkiye’den sorduğumuzda Siri, soruyu cevaplayamıyor. 

ABD’de sorulduğunda ise Siri, Apple Special Event için hem tarih veriyor hem de detaylı bilgi için Apple.com’a yönlendiriyor. Bağlantıya dokunduğunuzda ise, lansmanın listelenmediği standart Apple Etkinliği açılış sayfasına yönlendiriyor. Ancak Siri’nin etkinliğin Cupertino’da gerçekleşeceğini belirtmesi akılları biraz karıştırıyor. Çünkü Apple Event’in geçen sene olduğu gibi bu sene de pandemi sebebiyle çevrim içi bir şekilde düzenlemesi bekleniyor. 

Siri’nin tarihi açıklamasıyla birlikte ise, Apple Event davetiyesinin yakın zamanda basın mensuplarına dağıtılması bekleniyor. Ancak Apple’ın resmi olarak bir açıklama yapmaması, etkinlikte tanıtmayı planladığı şeyler hakkında henüz bize bir ipucu vermiyor. Ancak daha önce ortaya çıkan sızıntılar beklenen etkinlikte tanıtılacağı düşünülen ürünler hakkında bazı bilgiler veriyor. 

Apple Event 2021’de neler göreceğiz?

Bloomberg’ün geçen günlerde aktardığı bilgilere göre, yeni iPad’in nisan ayında piyasaya çıkacağı söyleniyordu. 12.9 inç iPad Pro’nun Apple’ın “Mini LED” ekranlı ilk cihazı olacağı ve OLED ekranlarda olduğu gibi yanma riski olmadan yüksek kontrast sunacağı söyleniyor. Ancak ortaya çıkan raporlar, “Mini LED”li ekranlı iPad’lerin üretim sorunları sebebiyle sıkıntı yaratabileceğini gösteriyor. Yeni iPad’in yanı sıra aynı zamanda etkinlikte Apple’ın “AirTag” konum takip cihazını da göstereceği iddia ediliyor. Kullanıcıların Apple’ın Find My yazılımını kullanarak öğeleri takip etmesine izin vermesi gereken konum izleme cihazlarının geçen yıl piyasaya sürülmesi bekleniyordu, ancak henüz bu ürünü görme şansımız olmadı. Beklentiler, Apple Event’te onu da göreceğimiz yönünde. 

Herhangi bir problem olmadığı ve Siri yalan söylemediği sürece, 20 Nisan’da düzenlenecek Apple Event için yakın zamanda davetiyelerin gelmesi bekleniyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Tim Cook, Apple CEO Koltuğunu 10 Yıl İçinde Bırakabileceğini Açıkladı 

Linux, Haziran Ayında Apple M1 Çip ile Kullanılabilir Olacak

Buzulların Erimesi Nelere Yol Açar, Facebook Veri İhlali, Ingenuity | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz