Sony Xperia L4 teknik özellikleri

Son dönemde akıllı telefon satışlarında düşüş yaşayan ve popülerliğini kaybeden Sony yeni bir orta segment cep telefonu tanıttı. Sony Xperia L4’ün teknik özellikleri açıklanmış olsa bile fiyatı hakkında bir açıklama yapılmadı. 

Şık ve köşeli tasarımları ile akıllarda yer eden Xperia telefon ailesine yeni bir model daha eklendi. Sony, orta segment olarak çıkardığı yeni cep telefonu Sony Xperia L4’ün teknik özelliklerini ve tasarımını açıkladı ancak, Sony yeni orta segment cep telefonu Xperia L4’ün fiyatını henüz açıklamadı 

 

Sony Xperia L4’ün teknik özellikleri 

Sony yeni telefonunda alışılmış köşeli yapısından biraz vazgeçip köşeleri yumuşatmış olsa bile hala Xperia telefon ailesinin ana tasarım çizgisini koruyor diyebiliriz. Sony Xperia L4, 6.2 inçlik HD+ IPS bir ekrana sahip. Günümüzde git gide alıştığımız ince çerçeveli tasarım anlayışını tam olarak yakalayamayan Xperia L4’ün ekran gövde oranı %78.74 

İşlemci noktasında Xperia L4, MediaTek Helio P22 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 4 tane 2.3 GHz, 4 tane 1.65 GHz yani toplam 8 tane Cortex-A53 mimarisine sahip olan çekirdekten oluşuyor. Grafik birimi olarak ise PowerVR GE8320 kullanıyor. 3580 mAh bir bataryaya sahip olan Xperia L4 kullandığı işlemci ile birlikte günlük kullanım koşullarında iyi bir batarya ömrü sunacak gibi. 3 GB bellek kullanan Xperia L4’ün depolama boyutu ise 64 GB. Aynı zamanda artırılabilen hafızası ile 512 GB’a kadar microSD desteğine sahip.  

Xperia L4

Arka tarafında 3’lü kamera sistemine sahip olan Xperia L4’ün ana kamerası 13 MP büyüklüğünde. Xperia L4’ün ana kamerasına 5 MP’lik geniş açı ve 2 MP’lik derinlik algılayıcı sensör eşlik ediyor. Xperia L4’ün ön kamerası ise 8MP. Sony’nin yeni telefonu toplam 178 gram ağırlığında ve 8.7 mm kalınlığında.  

Daha fiyat noktasında bir açıklamada bulunmayan Sony’nin yeni cep telefonunu 300 dolarlık bir fiyat etiketi ile satışa çıkarması bekleniyor. 

Sony’nin tüm resmi PlayStation forumları kapandı!