amd-enerji-teknosafari

AMD, Avrupa’da silikon tasarımı odaklı Tasarım Merkezi açacağını duyurdu. AMD Yeni Tasarım Merkezi, Romanya ‘da açılacak.

AMD tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, Romanya ‘da yeni bir Tasarım Merkezi açıyor. Yeni tasarım merkezi, Romanya’nın en büyük ikinci şehri olan Yaş’ta yer alacak. AMD tasarım merkezinde, şirketin önde gelen yüksek performanslı bilgi işlem çözümlerinin hem donanım hem de yazılım yeniliklerini ilerletmeye odaklanan çeşitli mühendislerden oluşan bir ekip görev alacak.

AMD Silikon Tasarım Mühendisliği Kurumsal Başkan Yardımcısı Steven Hesley, “Yaş’ta yeni bir tasarım merkezinin açılışıyla Avrupa’daki varlığımızı genişletmekten heyecan duyuyoruz. Romanya’daki ekibimiz, gelecekteki CPU çekirdek mimarileri ve yeni nesil bilgi işlem deneyimlerini hızlandırmaya yardımcı olacak ve AMD Infinity Fabric™ teknolojisi için önemli tasarım geliştirmelerine odaklanacak” şeklinde açıklamalarda bulundu.

amd-romanya-tasarim-merkezi

AMD EMEA Satış Başkan Yardımcısı Mario Silveira ise konu hakkında “AMD, müşterilerine dünyanın en kapsamlı zorluklarından bazılarını çözmeye yardımcı olan, gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip yüksek performanslı ürünler sunmaya kendini adamıştır. Avrupa’nın, Romanya’daki yetenekli mühendislerden oluşan bir ekip aracılığıyla şirketimizin sürdürülebilir ve endüstri lideri ürünler sunma vizyonuna katkıda bulunduğunu görmekten heyecan duyuyorum” şeklinde konuştu.

Amerikalı şirket AMD tarafından Avrupa’ya yapılan yatırım, şirketin büyüyen mühendislik varlığını gösteriyor. Bilindiği üzere AMD, son yıllarda işlemci sektöründe Intel’in önüne geçmiş durumda.

İlginizi Çekebilir:

AMD, Enerji Verimliliğini 30 Kat Artırmak İstiyor

AMD Radeon Software Adrenalin 21.9.2 Sürücüsü Yayınlandı: World War Z: Aftermath ve New World Desteği

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz