Merakla beklenen oyun Battlefield 2042 resmi olarak ertelendi. Electronic Arts (EA) tarafından yayınlanacak birinci şahıs nişancı oyunu hakkında son zamanda ortaya çıkan erteleme söylentileri doğru çıktı. 22 Ekim tarihinde çıkış yapması beklenen Battlefield 2042, 19 Kasım 2021 tarihinde yayınlanacak. 

EA DICE ile Criterion Games’in geliştirdiği ve EA tarafından yayınlanması beklenen yeni Battlefield oyunundan beklenen kötü haber geldi. Daha önce gündeme Battlefield 2042 ertelendi gibi söylentiler gelmişti. Açıklanan çıkışına 1 ay gibi bir süre kala oyunu heyecanla bekleyenleri üzen açıklama geldi. Battlefield 2042 erteleme haberi hem oyunun resmi Twitter hesabından hem de DICE stüdyosu genel müdürü Oskar Gabrielson tarafından paylaşıldı. 

Resmi duyuru paylaşıldı, sebep: Pandemi

Oskar Gabrielson, son zamanlarda pek çok büyük oyunun ertelenmesine sebebiyet gösterilen pandemiyi öne sürdü. Gabrielson erteleme haberi için şunları söyledi:

“Küresel pandemi sırasında yeni nesil Battlefield oluşturmak geliştirici ekibimiz için ön görülemeyen zorluklar yarattı. Oyunun amacı ve boyutunu göz önüne aldığımızda ekiplerimizin çıkışa doğru yaklaşırken stüdyolarına döneceğini umduk. Bunun güvenli bir şekilde oluşmasına izin vermeyen güncel şartlar ve ekiplerin evlerinden yaptığı sıkı çalışmayla oyuncular için Battlefield 2042 vizyonunu sağlamak üzere ekstra zamanın önemli olduğunu hissediyoruz.”

2002’de yayınlanan Battlefield 1942 ile yaklaşık 20 senedir oyunseverlerin hayatında yer alan serinin piyasaya çıkan son oyunu Battlefield V, 2018 yılında yayınlanmıştı. Hayranların 3 senedir beklediği yeni oyun Battlefield 2042, 2013’te çıkan Battlefield 4’ün doğrudan devamı niteliğinde olacak. Normalde 22 Ekim 2021’de Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X ve Series S için piyasaya sürülecek oyunun Call of Duty için büyük bir risk yaratacağı tahmin ediliyordu. Oyun dünyasında büyük hareket yaratacak erteleme haberiyle oyunseverler Battlefield 2042’yi 22 Ekim 2021 tarihi yerine 19 Kasım 2021 tarihinde deneyimleyebilecek. 

İlginizi Çekebilir:

Nvidia, Gamescom 2021’e “Battlefield 2042” Bundle Paketi ve Daha Fazlası ile Geliyor

Ünlü Tasarımcı Call of Duty: Mobile 7. Sezon için Özel Karakter Tasarladı

Call of Duty: Vanguard Alfa ve Beta Tarihleri Duyuruldu

Vicrains PUBG ve Valorant oynadı, test etti! Casper Excalibur G911 inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz