Apple’ın 2020’nin sonunda çıkardığı yeni iPhone serisi ile hayatımıza giren ve ailenin en küçük modeli olan iPhone 12 mini üretimi durduruldu. Aktarılanlara göre, iPhone 12 mini’nin fişinin çekilmesinin sebebi ise, düşük talep. 

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple, son akıllı telefon serisinde bir değişikliğe giderek yeni iPhone ailesine küçük bir kardeş eklemişti. Şirketin tasarım açısından en çok beğeni toplayan iPhone 5 ve 5S modellerini göz önüne alarak 5,4 inçlik bir iPhone modeli sunması, ilk başta teknoloji dünyasında tatlı bir heyecan yaşatmıştı. Ancak beklentilerin aksine iPhone 12 mini satışları kötü gitti. Bu durumun farkında olan Apple ise, bahar aylarının başlarında çıkan söylentilere uygun bir şekilde iPhone 12 mini üretimini durdurdu. 

Apple’ın satış raporlarının ortaya çıkmasından beridir konuşulmaya başlanan iPhone 12 mini’nin düşük satış adetlerinin gerçeğe dönüştüğünü Tayvanlı araştırma firması TrendForce bugün duyurdu. Hatta detaylara göre, iPhone 12 mini üretimi 2021’in ikinci çeyreğinde ömrünü tamamladı. 

Ekim 2020’de tüketici beğenisine sunan ve ABD’de 699 dolardan başlayan fiyat etiketleriyle satın alınabilen iPhone 12 mini’nin üretimi durdurulsa da, hala stoklarının durduğu söyleniyor. Cihaz, nisan ayının sonunda satışa sunulan mor renk dahil olmak üzere altı farklı seçenekle birlikte satışta olsa da, stokların nasıl olduğu hakkında bir bilgi ise şu an için bulunmuyor. 

Her ne kadar Apple, iPhone 12 ailesinin küçük kardeşinin üretimini dursa da, şirketin iPhone 13 mini modelini de duyurması bekleniyor. Ancak iPhone 13 mini’nde 2022 yılında üretiminin durdurulacağı hakkında söylentiler bulunuyor. 

2021’in sonbahar aylarında tanıtılması beklenen iPhone 13 se  risinde ise Apple’ın özellikle, kamera ve ekran konusunda ciddi yükseltmeler yapması bekleniyor. Fotoğrafçılık alanında sektörde ciddi değişikliklere gidileceği söylenen Apple’ın, ekran noktasında ise, Artırılmış ve Karma Gerçeklik teknolojileri için de atılımlar yapacağı düşünülüyor. 

İlginizi Çekebilir:

Apple, Yeni ‘iPhone’ Modellerini Tamamen Geri Dönüştürülebilir Materyallerden Üretmeyi Hedefliyor 

Apple Watch 7 ’nin Özellikleri Sızdırıldı: Yeni İşlemci ve Yeni Ekran

Mahkemeden Apple Türkiye’ye Dijital Miras Talebi!

Haftanın En Yeni Teknolojileri: Apple WWDC; iOS 15, iPadOS 15 ve Daha Fazlası!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz